Ana SayfaGizem Mitoloji

Yeni Koronavirüs İlahi Bir Uyarı mı? Yoksa Komplo mu?

Yeni tip koronavirüs covid-19 ilahi bir uarı ya da musibet mi? Yoksa birileri tarafından üretilen bir virüs mü? Komplo mu?

Virüsler mi Yoksa İnsanlar mı Daha Tehlikeli?
Ücretsiz Maske Nasıl Alınır? e-devlet üzerinden sipariş
Koronavirüs Kargo Paketi İle Bulaşır mı?

Yeni Koronavirüs (Covid-19) ilahi bir uyarı, bir musibet, kıyamet alameti mi? İnsnaların işleridkleri günahlar için Allah tarafından gönderilen tanrısal bir uyarı mı? Yoksa bir komplo mu? Dünyaya yeni bir düzen getirmek, dünya nüfusunu azaltmak için yapılan bir çalışmam mı? Dünyı dizayn eden ve yöneten “tanrısal” güçlerin bir oyunu mu? Yoksa covid-19 yani yeni koronavirüs tamamen evrimsel süreçler ile birlikte gelişen mutasyona uğrayan bir virüs mü?

Koronavirüs Salgını Sonrası Dünya nasıl bir yer olacak? TIKLA

Komplo Teorileri Deri Altına Takılan Çipler İle Kontrol

Çok fazla komplo teorisi deniyor etraftaki bu komplo teorilerinden bahsetmek istemiyorum ki zaten ihale Bill Gates in üzerine kaldı bazı internet sitelerinde Gates salgından sorumlusu olarak gösteriliyor ve o ne zaman isterse bu salgınında o zaman biteceği söyleniyor. Yine Gates, herkese deri altı mikroçipler takarak insanlığı kontrol altına almak için covid-19 salgınını çıkartmış. (!) Tabii ki bu dedikoduları duymazdan gelmek gerekiyor ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyoruz.

El Mikrocip İmplant

Black Mirror dizisinde olduğu gibi insanların uzaktan kontrol edileceği implantlar. Yarı makine yarı insan humanoid yeni bir insan ırkına dönüşeceğimiz gibi komplo teorileri de var. İnsanlığın bir daha ışık görmeyeceği Matrix gibi bir dünyada yaşayacağımız, paranın tamamen ortadan kalkacağını duymuş olmalısınız. Yaşam tamamen sanal bir gerçekliğe aktarılacağı yeni dünya düzeninde ülkeler de olmayacak.  Dünya nüfusunun azalacağı daha doğrusu dünya nüfusunu azaltma projesi olduğu da söyleniyor bu da yine dünyayı yöneten tanrı kadar kudretli olduğu varsayılan güçlerin ya da Bill Gates’in  bir projesi olduğu teoriler arasında sıkça söyleniyor.

Yeni Tip Koronavirüs Bir Musibet Bir Uyarı mı?

Şimdi gelelim acaba virüs salgını bir musibet mi? Genellikle bu tip evrensel hastalık ve soğal afetlerin Allah’tan göklerden gelen bir ceza olduğu düşünülmüştür.  İnsanların dünyayı mahvetmeleri yine haddinden fazla kontrolsüz çoğalmaları her şeyin düzenini bozmaları asıl sebep mi?  Hem kendimizi hem de dünyayı bir felakete doğru sürüklediği için  ilahi bir uyarı mı?

Nuh Tufanı İlahi Uyarı

Aslında tarih boyunca antik zamanlarda özellikle mitolojilerde insanlar her zaman tanrılar tarafından cezalandırılmıştır. Bu cezalandırma lazım bazen Tufan şeklinde olmuştur bazen rüzgarlar bazen fırtınalar bazen depremler bazen de hastalıklar. Ama her seferinde tanrılar insanlara merhamet etmiştir.

Sümer mitolojisinde tanrı Enlil insanları yok etmeye karar verir. Ve bunun için de büyük bir tufan planlar. Bu konuyu tanrılar meclisinde konuşurken insanların yaratıcısı, su tanrısı Bilge Tanrı Enki durumu bir ölümlü olan Ziusudra’raya duyurulur. Ziusudra  da hemen Tufan için önlemlerini alır büyük bir gemi yapar ve bu geminin içerisine insanları ve hayvanları doldurur. tanrılar aslında bu durumdan hiç hoşnut değildir insanların Yok olmasına çok ama çok üzülürler.

Sümer Tanrıları

Enlil dahil tanrılar yeryüzüne indikleri zaman insanların kurtulmuş olduğunu görürler ve buna gerçekten de çok sevinirler özellikle Tanrı Enlil yaptığına zaten pişman olmuştur. İnsanları bu felaketten kurtardığı için Ziusudra’ya ölümsüzlük verirler ve kendi aralarında alırlar. Buradaki olay Nuh tufanı ile zaten birebir uyuşuyor.

Papa ve Çiçek Salgını

Son olarak 1829 yılında çiçek salgınına karşı Papa’nın söylediklerine bakalım. Papa eski metinlerde mitolojilerde olduğu gibi çiçek hastalığının salgınından ilahi bir uyarı niteliğinde olduğunu savunarak şunları söylemiş:

1829’da çiçek aşısı için Papa 12. Leon; “Her kime aşı yapılırsa, o, artık tanrının çocuklarından değildir. Çiçek tanrının istediği bir cezadır, aşı göklere meydan okumaktır” demiştir.

Koronavirüs Covid-19 Komplo

Koronavirüs (covid-19) Salgınının Asıl Nedeni?

Şu anki virüs salgına aslında tanrıların insanları hizaya getirmeleri için gökten yere indirdikleri bir musibet ya da ilahi bir uyarı değildir. En azından bilimin yanında bunu söyleyebiliyoruz ve tabii ki bir projeye mi? Tabii ki bu da tartışılabilir. Fakat küreselleşen dünyada insanların arasındaki gelir adaletsizliği ve yine parası olanların dünyanın her bir köşesini istedikleri gibi gitmeleri sonucunda virüs tüm dünyaya kolayca yayıldı. İnsanların daha doğrusu binlerce kişiye yetecek kaynağı tek başına harcayan bir dünya sistemi elbette Birgün kendi kendinin sonunu getirecekti.

Virüs tamamen evrimsel süreçleri bağlı kalarak mutasyona uğrayarak yeni bir tür olarak ortaya çıktı diye söyleniyor. E tabii ki dünyanın şu an içerisinde bulunduğu kapitalist ekonomik sistem ve insanların birbirlerini köleleştirilmesi ve yine gelir adaletsizliği gibi parası olanın yaşaması parası olmayanın ölmesi gibi bir düzen büyük ihtimalle yavaş yavaş yerini adalete ve herkesin daha iyi şartlar altında yaşadığı bir dünyaya doğru insanlığı götürecek.

İçerik metni (alıntılanan bölümler hariç) www.mustafasonmez.com tarafından üretilmiştir. Yazının tamamı alıntı yapılamaz, başka sitelerde yayınlanamaz. Alıntı yapmak isterseniz lütfen iletişime geçin. Her hakkı saklıdır. Bilgi tüm insanlığın ortak malıdır.

Koronavirüs resmi ve dünya

Koronavirüs salgını ne zaman bitecek? TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım