Yaşam Beklentimiz Ne Olmalı? Beklenti Arttırma Yolları

Ana SayfaYaşam

Yaşam Beklentimiz Ne Olmalı? Beklenti Arttırma Yolları

Yaşam beklentimiz ne olmalı? Yaşam beklentimizi nasıl arttırabiliriz? Ya da beklenti haline getirdiğimiz şeyler doğru şeyler mi?

Montaigne Denemeler Kitap Yorumu ve Alıntılar
Ay Işığı Sokağı Kitap Yorumu, Konusu Özeti
İnsan Neyle Yaşar İnceleme Özeti Konusu

Yaşam beklentimiz (beklenti) ya da isteklerimiz ne olmalı? Beklentilerimizin ne kadarını gerçekleştirebiliyoruz? Ya da yanlış şeylerin mi peşindeyiz? Beklenti arttırma yolları nelerdir? Yanlış beklentiler içinde miyiz? Beklenti yanlış bir şey midir? Beklentisiz b ir yaşam olabilir mi? Aşk, para, ünlü olmak, her şeye hükmetmek, en güzel vücuda sahip olmak? Ölümsüzlük mü yoksa? Ya da sürekli savaş ve kargaşa içinde en medeni (!) canlı türü olan insan her şeyi yok ediyor.

Yaşam isteksizliği (beklentisizlik) aslında bizim suçumuz. Yaşamdan çok yok etmeye odaklıyız. Yaşama ve insana dair bilinenler “devede kulak” kadar bir şey… Yine binlerce yıl boyunca insanlar bilim yerine inanç savaşları yaptılar. Her şeyi inançla açıklamaya çalıştılar… Yaşamdan beklentimiz (beklenti) hiç bir zaman insan vücudunun ve 👉yaşamın sırrını çözmek ve canımıza can katmak olmadı… Mutluluk beklentilerimiz doğrultusun da mı gerçekleşir?

Yaşam Beklenti

Belki de yaşam beklentisini (beklenti) artırmanın kolay bir yolu var her zamanki gibi yaşamı maddi çıkarlar ile dünyanın kurulu olduğu ekonomik ve siyasi sistemlerle zorlaştırıyoruz. Milyarlarca yıllık evrimsel gelişimde milyonlarca yıldır değişen, gelişen, evrilen biyolojik bedenimizin yanı sıra zihnimiz de medeniyetimiz de ekonomik ve sisyasi sistemimiz de evrilmeli ki yaşamak bir anlam kazansın. Yaşam belirsizlik içinde birilerinin diğer birilerinin sırtından geçindiği; adetin olmadığı, gelir dağılımının uçurumunda yaşamdan ne bekleyebiliriz ki! Yaşamdan eklentimiz Homo Sapiens türünü daha da üst bir bilince ve kozmik evrensel bir varlığa doğru hızla ilerletmek olmalı. Binlerce yıldır ilerlemeyen insanlık işe yaramaz bütün bilgilerini yaşama bakış düsturlarını bırakmazsa beklentisiz yaşamaya devam edecek… Videoda bir şeyler söyledim.

Benzer içerik ve daha fazlası için TIKLA


Ne istiyoruz daha fazla paramı? Daha çok yaşamak mı? Aşk mı? Sonsuza dek genç yaşamak ya da ölümsüzlük mü? Ünlü biri olmak mı istiyoruz? Ya da her şeye sahip olmayı mı? Yoksa yaşamdan istediğimiz sadece huzur mu?

Youtube Kanalım için TILKA

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım