Ana SayfaYaşam

Virüsler mi Yoksa İnsanlar mı Daha Tehlikeli?

Yeni tip koronavirüs insnalık için büyük bir tehdit oluştururken ve binlerce yaşam yitilirken acaba biz insnalar virüslerden daha mı tahlikeliyiz?

Hayal Gücü Beyin İnsan ve İnsanlık Nasıl Geliştirir?
Deniz Kurdu Jack London Kitap Yorumu Konusu Özeti
Simülasyonda mıyız? İnsan Simülasyon Deneyi mi?

Virüsler mi yoksa insanlar mı daha tehlikeli? Salgınlar, hastalıklar… Tehlikeli Virüsler… Korona virüsleri özellikle insan için büyük tehdit oluşturuyor. 2019’da ki yeni tür koronavirüs ise küreselleşen dünya yaşantısını adeta içe kapadı. Herkes artık evinde ya da bulunduğu şehirde… Zaten çılgın gibi gezen, bir kıtadan bir kıtaya atlayan insan dünyayı kendi istediğince ve kafasına göre kullanıyor. Sınırsız bir kullanım hakkı var sanki. Kednini hiç bir şeyin sınırlayamayacağını düşünen insan bir anda kendi kendini karantinaya aldı.

En Tehlikeli Hastalıklar ve Virüsler TIKLA

İnsanlar Dünya

İnsan mı Tehlikeli, Virüsler mi?

İnsan mı yoksa korona virüseler ya da tarih boyunca gelmiş geçmiş salgınlar mı dah atehlikeli? Aslına bakılırsa insan salgınların da hastalıkların da bir çaresini bulmuştur. Teknoloji ile biyolojik alanında, sağlık alanında, elektronik alanında yapılan keşiflerle kendine hükmedemeyen insan virüslere hükmedebilmeyi öğrendi.

İnsanlık yani Homo Sapiens türü aslında yaşadığı dünyayı mahvediyor. Bir yanda açlıktan olan bilnlerce insan varken diğer yanda da tıkabasa yemek yiyip, dünyanın her yerini gezip lükse doyamayan insanlar da var. Sonra savaşları unutmamaları. Dünya kaynaklarını tek başına sömürme uğruna yapılan haksız savaşlar. Kontrolsüz çoğalan 7 milyar insanın dünyaya verdiği zarar. Plastik yığınları, betonlaşma, zehirli gazlar, hava kirliliği değil sadece. Birbirimze karşı yaptığımız din, dil, ırk, cinsel kimlik ve cinsel ayrımları da unutmamalıyız. İşlediğimiz nefret suçlarını da unutmamalıyız.

Virüs

Salgın Hastalıklar mı İnsanın Kendi mi Tehdit?

İnsan aslında kendisi için en büyük tehditi oluşturuyor. Cevreye bıraktığımız atıkar, elektronik cihaz kirliliği; enerji savaşları ve elektrik için, ısınma için, serinleme için cevreye verdiğimi zarar da var. Milyonlarca insan fakir ve onlarca saat çalışırken ve yaşamları boyunca kazandıkları bir hiçten ibaretken; ömürleri süresince bitiremeyecekleri kadar para biriktirmeyi ve lüksü tek meslek bilen para babaları galiba dünyaya ve yaşama adalet verdmiyorlar.

Kısacası dünyaya ve kendimize en çok zararı yine biz veriyoruz. Birbirimizi öldürüyoruz. 2. Dünya Savaşında ölen insan sayısını hatırlayalım 70 milyondan fazla insan…

Tarih boyunca insan karşılaştığı sorunların üstesinden geldi. İleride de gelecektir. Çaresi bulunmayan her türlü hastalığın ve virüsün de tedavisini bulup yer yüzünden silecektir tabii ki öncelikle kendini ve yerküreyi ortadan kaldırmazsa.

Benzer Yazılar İçin TIKLA

İçerik metni (alıntılanan bölümler hariç) www.mustafasonmez.com tarafından üretilmiştir. Yazının tamamı alıntı yapılamaz, başka sitelerde yayınlanamaz. Alıntı yapmak isterseniz lütfen iletişime geçin. Her hakkı saklıdır. Bilgi tüm insanlığın ortak malıdır.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım