Ücretsiz Maske Nasıl Alınır? e-devlet üzerinden sipariş

Ana SayfaYaşam

Ücretsiz Maske Nasıl Alınır? e-devlet üzerinden sipariş

e-devlet üzerindne ücretsiz 5 adet cerrtahi maske nasıl alınır? Ne zaman gelir? Kaç günde gelir?

Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Nereden Alınır?
Koronavirüs Kargo Paketi İle Bulaşır mı?
Koronavirüs (covid-19) Salgını Ne Zaman Bitecek?

Ücretsiz maske nasıl alınır? e-Devlet üzerinden sipariş vermek mümkün. İlk başta ePTTAvm üzerinden verilen hizmet şu anda https://basvuru.turkiye.gov.tr/ adresinden veriliyor. 20 yaş üstü ve 65 yaş altı herkes ücretsiz maske siparişi verebilir. Sadece kendinize değil ailedeki yaş sınırına uyan herkese de maske alabilirsiniz. Kargo PTT ile ücretsiz olarak adreslere teslim ediliyor.

Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Gireceğiniz adres: https://basvuru.turkiye.gov.tr/

Bu adrese girdikten sonra 5 adet 3 katlı ceraahi maskeyi ücretsiz olarak sipariş verebilirsiniz. Öncelikle sipariş verecek lişi ad soyad ve adres ve TCK numarasını giriyor. Bireysel sipariş bu kadar.

Ücrersiz maske e-devlet

Aile üyelerine de ücretsiz maske siparişi vermek isterseniz “aile bireyi ekle” butonuna tıklayıp TCK ile, her aile bireyinin bilgilerini yazıyorsunuz. Daha sonra siperiş ver butonuna tıklayınca siparişiniz oluşturulmuş oluyor.

Siparişler PTT Kargo ile gönderilecek. Şİmdilik siparişlerin ne zaman g eleceği ile ilgili bir bilgi yoktur. Siparişler haftalık gönderilecek. Fakat her hafta tekra sipariş verilip verilmeyeceğine dair bir bilgi de yoktur.

Ücretsiz Maske

Maskeler Kaç Güne Gelir

Bunula ilgili bir bilgi yoktur. Fakat PTT Kargo çok ypğun olacağından tahminen 2 hafta içinde gelebilir. Kargoların gönderileceği merkez ve dağıtım şekli de önemli. Eğer kargo dağıtım merkezlerinin her birinden ayrı ayrı gmnderim yapılırsa daha çabuk gelebilir. Kargo geldiği zaman kesin gönderim süresini de paylaşmış olacağım. Artık ücretli maske satımı olmayacak. Koronavirüs covid-19’un ayılmaması ve sağlık sisteminin çökmemesi için maske takmalıyız. Zorunlu dışarı çıkanların dışında #evdekal tavsiyesiyesine uymalıyız.

Bu uygulama ile fahiş maske satımının önüne acaba geçilebilecek mi? 50 kutu cerrahi maske 200₺ fiyata kadar satılıyordu. Aynı durum el dezenfektanı için de geçerli. Dezenfektan fiyatları 1TL için 100₺ üzeri fiyatlarda eczanelerde satılıyor.

Koronavirüs covid-19 salgını sonrası dünya nasıl bir yer olacak? İnsanlığa ne olacak? TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım