The Umbrella Academy Netflix Dizisi

Ana SayfaFilm Dizi

The Umbrella Academy Netflix Dizisi

The Umbrella Academy Netflix Dizisi komedi, aksiyon, macera dolu Netflix dizisi. Tabii ki standart süper kahraman dizilerinden farklı bir havası var

Q-Force Gay LGBT Animasyon Netflix Dizisi
Bonding Netfix Dizi İncelemesi Yorumu Konusu
Lupin Netflix Dizi Yorumu İncelemesi

The Umbrella Academy 2. Sezon (Şemsiye Akademisi) Netflix orijinal yapımı dizilerden. Süper kahraman dizileri ya da süper güçlere sahip insanların birbiri ile savaştığı; başkalarının da onları avladığı dizileri çok izledik. The Umbrella Academy (Şemsiye Akademisi) biraz daha macera, komedi odaklı bir dizi olarak karşımızda. Tabii ki aksiyon ve yine klasik iyi güç kötü güç çatışmasını da göreceğiz. Netflix’in çizgi roman uyarlaması The Umbrella Academy biraz X Man’i andırıyor.

The Umbrella Academy Netflix Dizisi Konusu

The Umbrella Academy Netflix dizisi. Nur topu gibi bir süper kahraman dizisi daha geldi. Fakat bu dizi biraz farklı. İçinde komedi, macera var. Bu yönleri ile diğer süper kahraman dizilerinden ayrılıyor. Sir Reginald Hargreeves 1989 yılında aniden doğum yapan onlarca kadının çocuklarını alarak (çalarak) kurduğu Şemsiye Akademisi altında yetiştirir. Süper güçlere sahip bu çocuklar ileride dünyayı yaşayacağı sondan kurtaracaktır. Klasik dünyayı kurtarma konusu burada da karşımıza çıktı. Ama süper kahramanların dünyayı kurtarmaktan başka ne işleri olabilir ki! 2. Sezonda herkes tarafını seçecek. İyi güçler ile kötü güçler çatışacak. Gerçekten de dünyanın sonu gelecek mi? Yoksa dizideki zamanda yolculuk yapan 5 numara paralel bir gerçeklikte mi? Dizi belki de alternatif bir gerçeklikte geçecek. Bilmiyorum.

Zevkine uygun dizi ya da filmleri bulacağın sayfalara gitmek için TIKLA

Tabii ki karşı güçler de olmadan olmaz. Her süper kahraman dizisinde olduğu gibi iyi ve kötü güçler savaşır. Fakat, akademi ailesi dağılmıştır. Yeniden birleşmeleri gerekmektedir. Her biri ayrı sorunlu olan süper güçlü kahramanlar Akademi altında tekrar birleşmeleri gerekmektedir. Sir Reginald Hargreeves ölmüştür. Herkes artık akademi binasında toplanır. 5 numara her şeyin kilit noktası olarak ortadan kaybolur. Zamanda yolculuk ederek dünyanın sonunu görmüştür. Geri döndüğünde ise lise yıllarındaki gibi genç hali ile döner. Zamanda ileri gittiğinde gördükleri üzere akademiyi toplamalıdır. 

The Umbrella Academy Netflix Dizisi

The Umbrella Academy

Tabii ki karşı tarafta süper güçlüleri avlayan ya da kendi tarafına çekmek isteyenler de rahat durmazlar. Gücü her zaman başına bela olan Vanya, taraf değiştirerek arkadaşlarından ve akademiden uzaklaşır. Dünyayı sondan kurtarmak için birlik olmaları gerekecektir.

Puanlama: Dizi içindeki komedi ve macera ögeleri ile klasik bir süper kahraman dizisi olmamayı başarıyor. Konu olarak biraz Xman’i andırıyor. Fakat zamanda yolculuk, süper kahramanların güçlerinin dışında kişisel sorunları ve karakterleri diziye ayrı bir hava katıyor. IMDb

7.7
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Akıcılık: 8
Oyunculuk: 8
Görüntü: 8
Aksiyon: 8
Müzikler: 7
The Umbrella Academy farklı eğlenceli bir süper kahraman dizisi...

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım