Silinmiş Çocuk (Boy Erased) İzle -diklerim

Ana SayfaGay LGBT Film

Silinmiş Çocuk (Boy Erased) İzle -diklerim

Boy Erased Silinmiş çocuk filmi Amerika'da eş cinsel bireyleri tedavi etmek amacı ile adeta şeytan çıkartm aayinlerine benzeyen, insan kişiliğini yıkıp parçalayan değişim terapilerini anlatıyor.

Cameron Post’a Ters Terapi Sen de İzle
Gay Film Önerileri Tavsiye 50 Film
En İyi Gay Eş Cinsel Temalı Filmler

Silinmiş Çocuk Boy Erased izle -diklerim arasında bir film. Gay ya da LGBT kategorisindeki filmlerden biri. Konu Amerika’da yasal olarak hizmet veren “Değişim Terapileri” her ne kadar gay temalı bir film olsa da bütün eş cinsel bireyleri hatta tüm insnaları ya da insanlığı konu alan bir film. İzlenmesini tavsiye ederim. Karşımızdaki insanları “yaşam” olarak ya da herkesi “ayrı bir evren” olarak “benzersiz” olarak görmeliyiz. Böylece yaşamdaki bütün ayrılıklar ve ötekileştirmeler ortadan kalkacak. Benzer bir konu da lezbiyen bir genç kız Cameron Post’a Ters Terapi filmind eişlenmiştir.

Cameron Post’a Ters Terapi Filmi İçin TIKLA


 

Silinmiş Çocuk Boy Erased Filmi

Filmin konusu: Gay (eşcinsel) üniversite öğrencisi Jared’in bu sırrını okuldaki bir öğrenci ailesine ispiyonlar. Dindar bir Hristiyan olan baba, Jared’i eşcinselleri terapi ile iyileştirdiğini iddia eden bir “Değişim Terapisi” merkezine kaydettirir. Jared orada şiddet, zorbalık ve Orta Çağ’dan kalma korkunç “şeytan çıkartma” yöntemlerine maruz kalır. Acaba insanı değiştirmek mümkün müdür? Cinsel yönelim bir yercih midir? Bu konuyla ilgili sayfalara gitmek için buraya ve buraya tıkla… Bu filmle hemen hemen aynı konuya sahip Cameron Post’a Ters Terapi filmi için de buraya TIKLA

Silinmiş Çocuk Boy Erased

Değişim Terapileri Tanrı Adına Yapılan İşkenceler: Film Amerikadaki yasal olarak çalışan “Değişim Terapileri Merkezleri”ni eleştirse de konu evrenselliğini kaybetymiyor. Yaşama, insana bu acımasız bakış açımız ile gürültü ve nefret içinde yaşamlarımızın sonunu bekliyoruz. Oysa şu kısacık yaşamımızda cevaplamımız gerek büyük soruları bırakıp cinsel yönelimleri, dinleri, ırkları tartışıyoruz. Savaşlar çıkarıp dünya toraklarından kendimize pay almak istiyoruz.

Silinmiş Çocuk Boy Erased

Sanki Tanrı(lar) kadar kudretli ve ölümsüzüz. (Çoğul ifadeyi mitolojik anlatım olsun kastıyla kullandım) Yaşamı neden zorlaştırıyoruz? Derdimiz ne? Dünyaya veda ettiğimizde hiçbir şeyin anlamı kalmayacak… Biliçliyken, yaşamı hissediyorken bırakalım da isteyen istediğini sevsin, isteyen isteğinin koynuna girsin, bize ne? Yaratıcı adına yapılan zulümler ve haksızlıkları saymakla bitiremeyiz.

Silinmiş Çocuk Boy Erased

Film Metninden Diyaloglar

Danışman Victor Sykes: İnsanlar eşcinsel doğabileceğinizi söyler, bu doğru değil. Bir homoseksüel olarak doğmazsınız bu yalan! Ben bir danışmanım ve papazım ama böyle mi doğdum?

Çocuklar: Hayır

Danışman Victor Sykes: Bu davranışşal bier şey. Bir seçim. Cameron sen futbol oynuyorsun değil mi?

Caneron: Evet

Danışman Victor Sykes: Böyle mi doğdun peki? Futbolcu olmayı sen seçtin değil mi? Bu davranışsaldır. Davranışın nereden geldiğini öğrenmeliyiz…

Boy Erased Troye Sivan

Merkezden çıkabilmenin püf noktası: Gray, Jared’a merkezden çıkmanın püf noktasını söyler…

Gary: Rolünü oyna. Onlara işe yaradığını göster. Daha iyiye gittiğini… -Mış gibi yap, anladın? Şu evlerde uzun zaman kalmak istemezsin. Söylentileri duydum ve hiç hoş değiller. Böyle devam edersen sonun orası olacak. Sarah çoktan düştü oraya. Rolünü oyna dostum. Eve gittiğinde de ondan sonra ne yapacağını düşünürsün. Eğer iş oraya varırsa her şeyi bırakmak zorund akalabilirsin. Herkesi.. Tabii ki gerçekten değişebileceğini düşünüyorsan iş başka.

Anne hatasını anlar ve Jared’ı terapi merkezinden almaya gelir. Danışman Sykes ile aralarındaki konuşma söyledir:

Danışman Sykes: O çocuğu mahvedeceksin

Nancy: Gerçek vasıfların nelerdi Bay Saykes? Yazıklar olsun sana

Daha Fazla LGBT Gay Film için TIKLA
LGBT Bilgileri ve Merak Edilenler İçin TIKLA

Filmde Troye Sivan, Xhavier Dolan gibi eşcinsel ünlülerin oynaması filme gerçeklik katmış. Xhaviar’ı tanıyamadım. “Nasıl değiştin öyle Xhaviar” dedim OMG! Filme veriğim pun mı? Çok klasik terapi konusuna değindiği için puan kırsam da drama olarak sağlamdı, senaryo iyiydi…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım