Sicim Teorisi Nedir? Saklı Gerçeklikler

Ana SayfaBilim

Sicim Teorisi Nedir? Saklı Gerçeklikler

Yaşamın Kuramı, 11 boyutta her şey titreşimdir

Sicim teorisi yaşamın özünün titreşim olduğunu söylemekle kalmaz evrenin gizemli 11 boyutunun da matematik formülünü verir

Uzaylılar Bilim Adamları Soruyor Orada Kimse Var mı?
Soluk Mavi Nokta Carl Sagan Kitap İncelemesi
UFO’lar ve Uzaylılar Gerçek mi? UFO Bir Hayal mi?

Sicim kuramı ya da String theory nedir? Evrenin gizli 11 boyutu nerededir? Yaşamda her şey enerji midir? “Maddenin en küçük yapı taşı” değiminin artık bir anlamı kalmadı. Atom altı parçacıklar aslında iki boyutlu sicimlerden oluşur. Lord Kelvin, 1900 yılında modern fiziğin artık her şeyi keşfettiğini ve bundan sonra keşfedilecek hiç bir şey kalmadığını deklare etmişti. Tabii ki Kelvin’in gaflarını saymakla bitiremeyiz. Kelvin, bu sözleri söylediğine pişman oldu çünkü Görelilik, Kuantum Kuramları, Sicim Kuramı (String theory) Evrenin genişlemesi, evrenin genişlediğinin anlaşılması atomun bölünmesi gibi gelişmeler ve daha onlarca hatta yüzlercesi keşfedildi. İşte Sicim Kuramı da (String theory) temel parçacıkların, aslında iki boyutlu titreşen enerji ve bilgi yüklü parçacıklar olduğunu öngörüyor. Yani yaşamın özü enerji ve bilgidir.

 

 

Sicim Kuramı

Klasik kuram bize maddenin yapıtaşının elektron ve kuark olduğunu söyler. Ve maddenin temel yapı taşları da uzayda bir boyutu olmayan noktacıklar gibidir. Hatta Rus matruşkaları gibi her bir parçacık iç içe geçmiştir. Atomu bir matruşka gibi düşünebiliriz.

Şimdi gelelim sicim kuramına: Bu kuram bize elektron ve kuarkların temel parçacıklar olmadığını söyler. Ayrıca madde parçacıklarının nokta benzeri yapısı da bulunmaz. Kurama göre herşey sicim adı verilen titreşen enerji iplikçiklerinden oluşur. Sicimler tek boyutlu, kalınlıkları olmayan sadece uzunluğu olan varlıklardır. Sicimler atom çekirdeğinden yüz milyon kere milyon kat (10-33 cm) daha küçüktür.

 

Sicim Teorisi

Sicim Teorisi

Sicimler pek çok titreşim desenine sahiptirler. Her bir farklı titreşim deseni ya da titreşim rengi ile evreni oluşturan ya da evrene etki eden farklı bir parçacık oluşur. Bunu bir keman teli gibi düşüne biliriz. Her farklı titreşim farklı bir notada ses çıkarır. Sicimlerin her farklı titreşimi farklı bir parçacık türüne denk gelir.

Binlerce yıl önce
Şimdi konuyu biraz da ezoterizm ve metafizik ile açıklayalılm. Mu ve Atlantis kaynaklı hermetik öğretilerin evrensel kozmik yasalarının bulunduğu 10 maddeden biri de titreşim yasasıdır. Hermes Toth Kur’an’daki İdris peygamberdir. Tevrat’ta da adı Hanok peygamber olarak geçer.
Beyin Dalgaları

Beyin Dalgaları

 

Düşünce Gücü ve Enerji Titreşimleri

Hermetik bilgilerin yer aldığı Kybalion kitabındaki titreşim prensibine göre evrendeki her şey sürekli titreşir ve hareket eder. Titreşimin bir ucunda ruh diğer ucunda ise kaba madde biçimi vardır. Bu ifadeler, modern bilimin sicim kuramına çok benzeyen bir açıklamadır.

Ayrıca bio-enformasyonel rezonans tıbbı her her hastalığın farklı frekansının olduğunu savunur. İlaçlar kişinin ve hastalığın titreşimine göre verilmelidir, ilaç hastalığın titreşimi ile rezone olarak hastalığı iyileştirebilir denilir. Ve bu konuda çok ciddi çalışmalar vardır.

 

İnsan Galaksi

İnsan Galaksi

Her şey titreşim ve enerjiden ibarettir
Yine düşüncelerimiz de belirli titreşim desenine sahiptir. Yaşamla aynı frekansta titreşmek çok önemlidir. İnsnaların duyguları, düşünceleri hatta akıllarından geçen her şey enerji boyutunda morfik alanlarda ya da kolektif bilinçdışında paylaşılır. Aynı frekansta rezone olan duygular birbirleri ile bilgi alışverişine girebilir.
Sicim Kuramı: Evrenin 11 Boyutlu Sırrı

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım