Şahsiyet (Dizi) Konusu – Sen de İzle

Şahsiyet (Dizi) Konusu – Sen de İzle

Puhu TV'nin polisiye cinayet konulu Haluk Bilginer'in Uluslararası Emmy en iyi erkek oyuncu ödülünü aldığı dizi

En İyi Gay Temalı (LGBT) Film Önerileri 2
Gay Konulu Filmler İzle LGBT Film Öneri 4
Gay Film İzle (LGBT) Tavsiyeler 3

PuhuTV’nin polisiyte dizisi Şahsiyet, izlenilmesi gereken Türkiye’de yapılan ilk Avrupa tarzzı dizi film desem yanlış olmaz. Tabii ki Haluk Bilginer’in uluslararası Emmy’de en iyi uyuncu ödülünü alması ile bilrikte dizi daha da kıymete bindi. Ondan önce bu güzelim diziye belki de bakan bile yoktu. Şimdi dizi hakkında biraz daha detaya inelim.

Öncelikle girişte de söylediğim gibi Avrupa dizilerini andıran bir tarzı olan Şahsiyet dizisi ile belki de yerli yapım dizilere olan önyargılarımız az da olsun kırıldı. Ya da kırılacak. Hiç bir felsefesi, olay akışı olmayan mafya dizileri abuksabuk aşk dizileri arasında sıkıştığımızın farkındayım. Netflix’in ülkemizde yaptığı dizi/ler zaten berbat. Puhutv bu işi başardı ama Haluk Bilginer ödül alana kadar diziden habersiz olanlar da şimdi haberdar oldu.

Haluk Bilginer Şahsiyet
Haluk Bilginer Şahsiyet

Eleştiri

Eleştirisiz olmaz değil mi? Oyuncu eleştirisi olarak Cansu Dere iyi bir seçim olmamış. Diğeri de internet üzerinden torunun kurduğu hayran sayfaları, seri katile oy verme, kimi öldüreceğini söyleme tarzındaki olay akışı çok yapamacık ve özenti ve anlamsız olmuş. Çok gereksiz bulduğumu söyleyebilirizm. Diğeri de neredeyse bütün erkek oyuncular sakkalı. Bir ara her halde kadın oyuncular da sakallı olacak sanmıştım. Bu da dikkatimi çekmedi değil.

Şahsiyet - Hatırla
Şahsiyet – Hatırla

Övgü

Görüntü yönetimi, jenerik ve jenerik müziği, dizi müzikleri gerçekten de iyiydi. Yine dizi içindeki diyalog, sanat ve edebiyattan, tarihten kesitler de gayet güzeldi. 

Nereden izlenir?

Puhutv ücretsiz bir playform uygulama marketi ya da sitesinden diziyi izleyebilirsiniz. Puhutv ücretsiz bir platform sadece reklamlar ile gelir elde ediyor.


Dizinin konusuna gelince: Kambura’daki toplu tecavüz olayının örtbas edilmesinden beri intikam almak isteyen adliye kâtibi Agâh, 20 yıl sonra alzheimer hastalığına yakalanınca 53 kişilik tecavüzcü grubu teker teker avlamaya başlar. Agâh, alzheimer hafızasını ve bilincini ele geçirmeden küçük kızın intikamını almak isterken daha kirli ilişkiler de ortaya çıkar. Polis Nevra ise cinayet notlarının kilit ismidir.

Yorumlar

WORDPRESS: 0