Onur Pride Yürüyüşü İstanbul ve LGBT Nefret Lobileri

Ana SayfaLGBT Bilgileri

Onur Pride Yürüyüşü İstanbul ve LGBT Nefret Lobileri

Onur yürüyüşleri İstanbul'da ülkemizde sorunlar içinde sosyal medyadaki nefret lobilerince tehditler arasında başlar. Acaba bu lobilerin amacı nedir?

Eş Cinsellik Hastalık mıdır? Eş Cinsel Tedavi, Terapi
Eşcinselliğin Cezası Nedir İslam’da Şeriatta ve Kur’an’da
Lut Kavmi Nasıl Helak Oldu? Atom Bombası Teorisi

Onur Pride Yürüyüşü İstanbul ve LGBT Nefret Lobileri başlığı aslında birbirine çok ters duruyor. İstanbul’da, Taksim Onur (Pride) yürüyüşü için her zamanki yerdir. İstanbul’da Mecidiyeköy’den Taksime kadar olan yaklaşık 4 kilometrelik yolda Onur Pride Yürüyüşü için akan insanları görmek mümkün olurdu. Amerika’da ve Avrupa’da Onur (Pride) yürüyüşü olması gerektiği gibi başlar ve biter. İstanbul’da durum farklı. Ülkemizde aşağıda bahsedeceğim nefret lobileri yüzünden insanlar eşcinselliği ve LGBTI+ topluluğunu yanlış tanıyor. Çünkü sosyal medyanın hazır bilgilerine alıştık. Nefret her ülkede var. Ama Onur yürüyüşleri bir hak olarak eşcinsellere verilmiş. Kanunlar tarafından da korunuyorlar. Tehdit, aşağılama, saldırı söz konusu bile olamaz.r Pride Yürüyüşleri İstanbul ve Nefret Lobileri başlığı aslında

Eşcinsellik LGBT Bayrağı

LGBT Nefret Lobileri ve Onur Yürüyüşleri

LGBT topluluğu ülkemizde nefret söylemlerine hedef olmaya devam ediyor. Özellikle sosyal medyadaki nefret lobileri sürekli olarak eşcinsel bireyleri tehdit edercesine taciz ediyor. Trol hesaplar üzerinden ve nefret lobilerinin beyin kontrollerine kapılan hesaplar Onur (Pride) yürüyüşlerini yaptırmamak için her türlü kötülüğü yapmaya da hazır durumda. Özellikle son zamanlarda Twitter’daki nefret söylemlerini, komşuları için hazırlanan listeleri izledik. İnsanları karı ve çocukları ile tehdit edenleri de gördük.

İşte bu nefret ve şiddet lobileri eşcinsel bireyleri ve bütün LGBT topluluğuna da psikopatça saldırmaya devam ediyor. Yine sosyal medyanın kullanıcıları hiç düşünmeden, akıl süzgecinden geçirmeden bu nefret ve şiddet lobilerinin oyununa geliyor. Kadına, çocuğa şiddeti; çocuk istismarını, her türlü haksızlığı; adam kayırmayı asla eleştirmeyenler eşcinselliği tehdit olarak görüyorlar. Çünkü artık her düşüncemize siyaset bulaştı.

Eşcinseller için yapılan sosyal medya linçleri ve LGBT nefret lobileri TIKLA

Bir gazetenin başlığı “sapkınlar” şeklindeydi. Haberin (!) içeriği ise 6 satır yazı. Gerisini siz düşünün burada amaç sadece küfretmek ve saldırmaktan ibaret. Amaç haber yazmak değil. Dünyada tarih boyunca devletler birbirlerini, insanlar da bir diğerini tehdit olarak gördü. Aslında, eşcinsel LGBT yürüyüşlerini onur festivallerini tehdit olarak görmek eşittir: bir diğerini tehdit olarak görmek. Oysa asıl tehdit zihinlerimizde… Ve zihnimizdeki ahlak tasvirine geliyor sıra. Ahlak nedir? Ahlak denilince sadece cinselliği ya da çıplaklığı anlamak galiba kelimenin sözlük anlamına bile bakmamaktan kaynaklanıyor. Bununla ilgili şurada bir şeyler yazmıştım.

Onur Pride Yürüyüşü

Eşcinsel bireyler tecavüzcü, sapkın, seks manyağı değillerdir. İnsanları taciz eden, kendi cinslerine sulanan azgınlar değildir. Eşcinselleri böyle gösteren işte o nefret lobileridir. Bu içi boş bir propagandadır. Eşcinseller uzaylı değildir. Arkadaşları, aileleri, okulları, işleri vardır. Dışarıda otobüste, markette, sinemada yanımızdadırlar. Yani sapık denilen ve tehdit olarak görülen eşcinseller de insan türünün bir üyesidir. Kimseye tehdit oluşturmazlar. Kimse kimseye tecavüz etmez, rahatsız etmez.

LGBT Onur Pride Yürüyüşü İstanbul

Onur yürüyüşünü ve gününü kutlayan belediyeleri ahlaksızlıkla suçlamak ne kadar katı bir tutum. Bir diğerini ötekileştiren, yaşamda tek doğru benim, ben ne dersem o olur tarzındaki tutumları anlamak gerçekten zor. Cinsel yönelim tamamen biyolojik bir süreçtir. Yaşamla bir bütündür. Genetik olarak belirlenmiştir. Yaşamın, doğanın özünde vardır. Sadece bunu anlamak için aydınlanmış bir zihin gerekir. Bolca okumak, bakış açımızı değiştirmek, gerçeklik algımızı üst frekanslara taşımak gerekir.

born this way yazısı eş cinsel

Eşcinsellik günah mıdır? Psikolojik bir hastalık mıdır? Eşcinselliğin cezası ve homofobi gibi LGBT bigileri için TIKLA

İnsanları her türlü tahrik edip, tehditler savurup; her türlü hakareti edip, kendini savunan LGBTI+ topluluğu için “bunlar işte böyle saldırgan” demek ve yaygara kopartmak çok düşük bir nefret lobisi organizasyonu olsa gerek. İnsanların çoğu zaten homofobi yüzünden eşcinsellere yapılan zulmü, tehditi görmüyor ve tek taraflı eksik düşünüyor. Tabii ki LGBTI+ topluluğu içinde de şiddete meyilli, Vandal, sevgisiz insanlar olacak. Ama bu durumum nedeni eşcinsellik değildir. O tip insanlar eşcinsellik yüzünden LGBTI+ topluluğu nedeni ile vahşi değillerdir.


Eşcinsel LGBT Topluluğu ve Aile

Eğer aile mutluluğunu istiyorsanız ailelere, eş cinsel aile üyelerini sevmeyi ve desteklemeyi tembihleyin ki aileler arasında kavga, dışlama ve daha kötü sonuçlar olmasın. Ailenin önündeki en büyük tehdit, kadına ve çocuğa şiddettir. Yoksulluk ve yaşam şartlarının zorluğudur. Bilgisizlik ve sevgisizliktir. Ekonomik zorluklar altında ezilip, açlık sınırında yaşamak ailelerin bütünlüğünü bozar, aileyi mahveder. Aile bireylerinin iletişiminin kopukluğu da başka bir sorundur. LGBTI+ onur Pride yürüyüşü iptal edilip, eşcinsellik yasaklanacak ve aileler bir anda daha mı mutlu olacak?

Onur yürüyüşü daha fazla renk daha fazla onur

Onur Pride Yürüyüşü İstanbul

İstenilen eşcinselliği yasaklayıp, Endonezya’da olduğu gibi, İran’da, Arabistan’daki gibi sokak ortasında LHBTI+ bireyleri kırbaçlamak mı? İstediğimiz bu mu? Yoksa cinsel ayrımları ve her türlü ayrımı, aşağılamayı bırakıp insanlığa odaklanmak mı? Uzay ve yapay zekâ çağında, evrensel bir varlık olmaya ve varlık basamağında yükselmeye mi çalışalım? Yoksa taş devri vahşileri gibi mi davranalım?

Aile sadece karı-koca evlenip birkaç tane çocuk yapması değildir. Dünyada yeteri kadar insan zaten var. İnsanlık klasik aile ve mutluluk standartlarını bir an önce değiştirmeli. Eski dünyadan kalma bütün inanışların yerine yapay zekâ ve uzay çağına uygunlarını getirmeliyiz.

Eşcinselliğin şeriattaki cezası? İslamda eşcinsellere verilen cezalar nelerdir? TIKLA

Orijinal yayındır. Alıntı yapmak isterseniz lütfen iletişime geçin. İletişim için TIKLA

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım