Nikola Tesla Kitapları, Biyografisi ve Buluşları

Ana SayfaKitap Yorumları

Nikola Tesla Kitapları, Biyografisi ve Buluşları

En iyi nilola tesla kitapları ve biyografileri. Gerçekten de Tesla uzaylılarla iletişime mi geçmişti? Buluşlarının önemi neydi? 100 yıl sonrasıın teknolojilerini nasıl tahmin etmiş hatta icat etmek istemişti? Küresel kapitalistler neden besava enerjiyi isemedi? FBI neden çalışmalarına el koydu?

Evrim Teorisi İle İlgili Kitap Önerileri
Kitaplığım Okuduklarım ve Okuma Listem
En İyi Bilim Kitapları – Tavsiyeler

Nikola Tesla biyografi kitapları ve yine buluşları en iyi hangi yazar tarafından yazılmıştır? Mucidin biyografi kitapları dehanın tam bir yaşam öyküsünü ve buluşlarını içermelidir. Özellikle Tesla ölümünden sonra FBA bütün çalışmalarına el koymuş mudur? Ünlü mucit uzaylılardan mesaj aldığını iddia etmiş fakat bu iddia Markoni’nin radyo sinyalleri çıkmıştır. Mevcut kitaplara baktığımızda tam doyurucu bir biyografiyi bulmaz zor. Fakat ben burada iki kitap tavsiye edeceğim. Bu kitapları okuduğunuzda muhtemelen büyük mücit hakkında epeyce bilgi sahibi olacaksınız. Saçma sapam Youtube videolarına ihtiyacınız olmayacak.

Nikola Tesla Biyografi Kitapları

Nikola Tesla Bir Dâhinin Biyografisi

İlk kitap Marc J. Seiffer‘ın Nikola Tesla Bir Dahinin Biyografisi adlı kitaptır. Kitabın ilk bölümünde mucidin çocukluğu ve hatta Sırbistan’ın o zamanki durumundan bahsedilirken yazar Türkler’den vahşi barbarlar, kiliseleri camiye çeviren, halka zulmeden insanlar olarak bahseder ki bir biyografi kitabında bunların olması gerçekten de Türk düşmanlığı değil de nedir? Fakat bunun dışında okunacak en geniş ve en iyi biyografi kitabı diyebilirim. Kitapta mekturplar, buluşların çizimleri, fotğraflar da var.

Kitabı incelemek için TIKLA


Nikola Tesla

Margaret Cheney Zamanın Ötesindeki Deha Tesla Mevcut biyografi kitapları arasında yine iyi bir araştırma. Ayrıntılı bir yaşam öyküsü ve icatları hakkında bilgiler kitapta. Tesla’nın ilginç kişiliği ve FBI tarafından el konulan çalışmaları ve çektiği maddi zorluklar, Edison ile çekişmesi, icatlarını para kazanmak için değil de insanlık için yaptığı güzel anlatılıyor. Kitapta en ilginç bulduğum ifade Tesla’ya yazarın sürekli Sırp diye hitap etmesiydi.

Kitabı incelemek için TIKLA

Buluşları: En çok bilinenler, kablosuz elektrik ağı, radyo frekansı ve AC akımdır. Ayrıca deprem makinleri yani rezonans makinesi icat ettiği de söylenir. Alternatif akım üreteçleri, bobinler, yine Tesla Kafesi gibi icatları vardır. Özellikle ışın silahları da söylentiler arasındadır. Ozon ile tedavi, knatsız motorlar, helikopter tarzı (şu anki dronlar) ucaç araçlara ait çizimler… Tabii ki federallerin ele geçirdiği daha bilmediğimiz nice buluşlar vardı. Zamanından neredeyse 100 yıl öncesinin teknolojilerini tahmin etmişti. Doctor Who 12. Sezon 4. bölümde mucit konu edilmiştir. Uzaylılar ve Edison arasındaki çekişme, AC, DC akım şavaşına kısaca değinilmiştir. Daha fazlası için TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım