Netflix Gay LGBT Temalı Film ve Dizileri

Ana SayfaGay LGBT Film

Netflix Gay LGBT Temalı Film ve Dizileri

Netflix Gay LGBT Temalı Film ve Dizileri. Orijinal yapımlar ve diğer içerik. Onlarca dizi, film ve şov yapımları. Yaşama farklı bir bakış açısı ile bakmaya ve cinsel kimliklikleri keşfetmeye hazır ol

Annemi Öldürdüm Gay LGBT Film
The Fosters LGBT konulu TV Dizisi
Wish You Gay Temalı Aysa Güney Kore Aşk Filmi

Netflix’te İzlenecek Gay LGBT Temalı Film ve Diziler hangileridir? Gay LGBT temalı dizi, film ve reality show yapımları Netflix orijinal içerikleri her geçen gün artıyor. Her na kadar Netflix’in dizilerdeki gay karakterler yerli yapım dizilerden zorla çıkartılsa da yabancı yapımlarda cinsel kimlikler perdeler arkasına gizlenmiyor. Yaşamda çok fazla cinsel kimlik vardır. Her ne kadar canlı olmanın temelinde böyle bir gerçeklik yatsa da dünya insanı hâlâ bu konuyu aşabilmiş değil. Eş cinselliğin sonradan edinildiği; psikolojik bir rahatsızlık olduğu; rol modeller ve çevre, hatta oyuncak ve renkler yüzünden bireylerin eş cinsel olduğu gibi yanlışlar doğru kabul ediliyor. Diziler ve filmler aslında olması gerekeni daha doğrusu cinsel kimliklerin çeşitliliğini gösteriyor. Eş cinsel bireylerin uzaydan gelmediğini ve sapık ya da sapkın olmadıklarını diziler bize güzel anlatıyor.

Daha fazla LGBT gay temalı film ve dizi ister misin? TIKLA

Netflix Gay LGBT Temalı Film ve Diziler

Netflix Gay LGBT Temalı Film listesinde ilk önce Netflix orijinal yapımları var. Diğer gay LGBT temalı film ve diziler telif süresi boyunca izlemeye açık. Daha sonrasında içerik silinebiliyor. Şimdi listeye geçelim.

Alex Strangelove

Netflix'te İzlenecek Gay LGBT Temalı Film ve Diziler

Alex Strangelove

Alex Strangelove, Netflix 2018 yılı yapımlarından olan gay konulu film. adından da anlaşıldığı gibi lise son sınıf öğrencisi Alex’in cinsel yönelimini kabullenme sürecini anlatıyor. Kafası karışık Alex, toplumun ve ailesinin istediği kişi ile kendi olmak istediği kişi arasında sıkı bir gelgit yaşar. Kız arkadaşı Claire ilk deneyimini yaşamak isterken Elliot ile tanışır. Bir karar vermek zorunda kalan Alex Truelove’un işi sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Komedi ve drama türünde güzel bir film.

Alex, kendini keşfetme yolunda neler yaşayacak? Ailesi ve arkadaş çevresi bu durumu nasıl karşılayacak?

Filme 7.2  puan veriyorum. İzlenebilir zevkli bir yapım. 


Kent Masalları 2019

Netflix'te İzlenecek Gay LGBT Temalı Film ve Diziler

Kent Masalları (Tales Of The City)

Kent masalları Netflix gay LGBT temalı bir mini dizi. Gay, lezbiyen, biseksüel, trans, heteroseksüel bireyler Mary Ann’in kendilerine sağladığı bir toplulukta birbirlerine sıkı sıkıya yaşarlar. Mary Ann gençken satın aldığı konutlarda yaşayan topluluk üyeleri mutluluk içinde yaşamaya çalışırken bir yandan da kişisel ve ailevi sorunları, çıkmazları ile yüzleşirler.

Marry’nin 90. yaş günü yaklaşırken, geçmişi kendini bırakmaz. Gençken yaşadıkları mutluluk içinde yaşadıkları barınaklarının satılması ve topluluğun dağılması ile sonuçlanabilir. Topluluk LGBT bireyler olmanın yükünü, ayrımcılığı ve toplumda kendilerine yapılan haksızlıkları anlatırken tam dağılacakken birbirlerine yeniden tutunmayı öğrenirler. Sıcak içten bir mini dizi.

Kent Masalları 8 puan gibi yüksek bir puanı almayı gerçekten de hak ediyor. 


Special (Dizi)

Netflix'te İzlenecek Gay LGBT Temalı Film ve Diziler

Special Netflix

Netflix Gay LGBT Temalı Film dizilerden diğeri de orijinal  yapım  Special dizisi. 2019 yapımı dizi Sereblar Palsi hastası ayrıca gay bir birey olan Ryan, kendisine araba çarpması ile yaşamı değişir. Bu basit kazayı kendi lehine çevirerek işe girer. Kendi evine taşınır. Fakat Serebral Palsi’nin kendini yenmesine izin vermez. Bir yandan sevgili, erkek arkadaş arraken diğer yandan da iş hayatının iyi gitmesi için çabalar. Yeni arkadaşlar edinen Ryan evde parti vermeye karar verir.

Dizi komedi kategorisinde ve gerçekten de eğlenceli bazen de insanı duygulandıran sahnelere sahip. Puanı ise 7


Queer Eye

Netflix Gay LGBT Temalı Film ve Diziler

Queer Eye

Quuer Eye yani muhteşem beşli bir Netflix yapımı. Yaşam koçları güzellik, moda gibi konularda ümitsiz vakalara (!) yardım etmeye devam ediyorlar. Her bölümde farklı kişilerin yaşamlarına konuk olan beşli yaşamlarında bir şeylerin yerinde olmadığı bu insanlara yardım edip, onları adeta baştan “yaratıyorlar.” Bu harika şov programını izle!

İmajını yenilemek isteyenler, ailesiyle sorunu olanlar, bir türlü giyinmeyi öğrenemeyenler, çok çirkin olduğunu sananlar, kendine güvenini kaybedenler, ailesine bir türlü cinsel yönelimini açıklayamayanlar… İşte bunun gibi konularda Muhteşem Beşli insanların yardımıma koşuyor.

5 eş cinsel dağınık bazen de karmaşık yaşamları ufak dokunuşlarla tabii ki kendi tarzlarında yeniden düzenliyorlar. Yaşamda her kesimden, her inançtan insanın yardımına koşuyorlar. Puanı ise: 8.5


Gay LGBT Temalı Diğer Netflix İçeriği

 1. Şeytan Tüyü
 2. Gypsy (Orijinal)
 3. Please Like me
 4. Naom Eli’s No Kiss List
 5. Beatch Rats
 6. Jonas (Orijinal Film için TIKLA)
 7. Loev (Orijinal)
 8. The Holding Man
 9. King Cobra
 10. Rocco
 11. Ben, Michael
 12. Dergassi Next Class

İçerik metni (alıntılanan bölümler hariç) www.mustafasonmez.com tarafından üretilmiştir. Yazının tamamı alıntı yapılamaz, başka sitelerde yayınlanamaz. Alıntı yapmak isterseniz lütfen iletişime geçin. Her hakkı saklıdır. Bilgi tüm insanlığın ortak malıdır.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım