Nasıl Cadı Olunur? Witch ya da Wicca Nedir?

Ana SayfaGizem Mitoloji

Nasıl Cadı Olunur? Witch ya da Wicca Nedir?

Bir zamanlar cadılar bilge kadınlardı ya sonra?

Cadı nedir? Nasıl cadı olunur? Wicca akımı cadılık hakkında yanlış bilinenler. Orta .ağda yakılan 50 bin kadın ve bilgeliğin simgesi cagılığın şarlatanlık olmasının öyküsü

Yeni Koronavirüs İlahi Bir Uyarı mı? Yoksa Komplo mu?
Kolektif Bilinçdışı (Bilinç) Nedir? Zihinsel İletişim
UFO’lar ve Uzaylılar Gerçek mi? UFO Bir Hayal mi?

Cadı, wicca nedir ve nasıl olunur? Kime cadı denilir? Cadılar neden kadındırCadı süpürgesi, kazanı, aynası, şapkası neyi simgeler? Cadılar gerçek midir? Bu yayında dünya yüzündeki en büyük ırkçılık, cinsiyetçilik ve inanç katliamlarından biri olan cadı (wicca) avından ve aslında cadıların kimler olduğunda dair bir şeyler yazacağım.

Karanlık Zamanlar
Cadılar Orta Çağ’da kötü büyücüler ve şeytanlarla evlenen, şeytanlarla cinsel ilişkiye giren kişiler olarak değerlendirilmiştir. Cadılar bir nevi şeytanın ve bütün kötü ruhların emrinde çalışırlardı ve her türlü kötülükten sorumlu tutulurlardı. Cadılar dinsiz ve Allah’a küfreden şarlatanlardı. Her türlü doğal afetten, hastalıktan cadılar sorumluydu. ⛔

 

Cadı ile cinsel ilişkiye giren şeytan
Cadı Şeytan

Cadılık Yaşamın Sırlarını Barındıran Bir Öğretiydi

Peki bu doğru mu? Kesinlikle doğru değil. Cadılar, Pagan dini mensuplarıydı ve bir nevi bilge kişilerdi. Cadılık bir yaşam felsefesi, bir gizli sırlar öğretisiydi. Cadılar, (Wicca, Witches) Asya’da Kam ve Şaman denilen bilge kişilerin Pagan karşılığıydı. Yaşama ve insana çok önem verirlerdi. İnsanın ve doğanın yararına olan maji yani büyü bilimi ile uğraşırlardı. Tamamen iyi niyetlilerdi. Evrenin ve yaşamın bilinmeyenlerini bilen bu bilgelerin tek derdi kişisel gelişim ve toplumsal refahtı. 🆗👍

Cadılar kötü ruhları çağırmazlar. İnsana ve kendilerine zararı dokunacak hiçbir varlıkla iletişime geçmezler. Sadece yaşamın ve evrenin işleyişini bilen ruhlarla ya da enerjilerle iletişime geçerler. Bu iletişim zararlı değildir.

Cadılara işkence ve toplu yakma

Cadı Yakma

Cadılar neden hep kadındır?

Kilise, Orta Çağda özellikle Pagan dinindeki bilge kadınları yani kadın cadıları karalamak ve kadın hâkimiyetine son vermek için kadınları şarlatanlıkla suçlamıştır. ⛔ Engizisyon mahkemelerinin tek amacı Pagan dini ile savaşmaktı. 400 yıl boyunca tam 50 bin kadın yakılarak öldürülmüştü. 👎Böylece engizisyon kadınlar üzerinde hâkimiyetini de kurmuştu. Ayrıca sadece kadınlar değil erkeklere de cadı denilir. Cadı unvanı ya da sıfatı kadınlara has değildir.

Cadıların uçan süpürgeleri

Orta Çağ’da cadıların süpürgeleri olduğu ve uçtuğu söylenilirdi. Aslında bu da bir yalandı. Çirkin, eki püskü elbiseli, uzun ve eğri burunlu şeytanla uçup kalkan cadılar süpürgelerine binip anında uçarak ortadan kaybolurlardı. Oysa süpürge, cadının ayininde süprüntülerden, kötü enerjiden kurtulmayı simgelerdi. Ve ayinlerde süpürgenin simgesel bir anlamı vardı. Yani bir hava aracı değildi.

 

Cadı Şapkası

Cadı Şapkası

Cadı Şapkası

Cadıların uzun şapkaları aslında bilgeliği simgelemekteydi. Yani kötülüğü değil. Yine cadıların asaları vardır ve bu asalar da kötü amaçlı kullanılır. Genelde asaların görevi insanları öldürmek ya da etrafı yakıp yok etmektir. Oysa asa Mısır mitolojisi olmak üzere mitolojilerde ve dinlerde her zaman sihirli güçlere sahip nesneler olmuştur. Yani cadını asası yukarıdan göklerden aldığı kutsal enerji ile doludur. Kötülükle değil… Yine bereketi bolluğu simgeleyen ve Pagan bilgelerinin simgesi tırpan da skolastiklerce şeytana mal edilmiştir.

Cadı kazanı

Aslında cadılar kazanlarında ne insan kaynatırlar ne de büyülü iksir hazırlarlar. Kazan yaratma gücünü ve evrendeki fizik kurallarını simgeler. Kazan içinde bazen sadece su bulunur. Su duru görü yeteneği çalışmalarında çok önemlidir. Su bütün inançlarda kutsaldır. Dünyada başlangıçta sadece su olduğu inancı yaygındır. Su bu bakımdan yaşamın kaynağıdır ve kutsaldır. Kazanın altında yanan ateş de arınmayı, kutsanmayı simgeler.

Kazanında büyü yapan cadı

Cadı Kazanı

Cadı aynaları

Cadıların bir de aynası olur. Hepimiz biliriz o ünlü film repliğini “ayna ayna söyle bana, dünyad benden güzeli var mı?” Ayna dile gelir ve der: “Pamuk Prenses” ve kraliçe sinirden küplere biner, çıldırır. Ayna aslında diğer boyutlara açılan kapılar olarak görülür. Diğer evrenlerden gelen enerjilerin bizim evrenimize geçişi için aynaları cadılar kullanır. Aynalar bizim kültürümüzde de bazen duvara monte edilmez hatta üzeri örtülür.

İnsanın büyük günahı
Dünyaya hâkim olmak isteyen her güç eninde sonunda evren içindeki geçicilikten nasibini almıştır. Oysaki uzay-zamanın bütün anlarına bırakacağımız tek şey yaşamaya dair şifreleri çözülmüş kayıtlar olmalı…

Daha fazla gizem için tıkla

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım