Lut Kavmi Nasıl Helak Oldu? Atom Bombası Teorisi

Ana SayfaLGBT Bilgileri

Lut Kavmi Nasıl Helak Oldu? Atom Bombası Teorisi

Eş cinsellik mi nükleer savaş mı?

Lut kavmi nasıl ve neden helak oldu. Eski yazıtlarda, Sümer, Babil, Asur Yazıtları ve Erra Destanı'a göre sorun eş cinsellik değil, nükleer savaştı.

Eş Cinsellik Günah mıdır? LGBT Nedir?
Homofobi Ne Demektir? Nefret Suçu mudur?
Onur Pride Yürüyüşü İstanbul ve LGBT Nefret Lobileri

Lut kavmi nasıl ve neden helak oldu? Bir deprem ya da doğal afetle mi iki şehir yerle bir oldu. Yoksa bir nükleer savaş mı oldu? Yani atom bombası mı atıldı? Sodom ve Gomore denildiği zaman akla ilk gelen Lut peygamber ve eşcinsellik yüzünden Tanrı’nın gazabına uğrayan halkıdır. Eski Anıt başta olmak üzere Kur’an’da da Lut kavminin başına gelenler anlatılır. Pekiyi bu anlatılanların tarihi kanıtları ya da eski yazıtlarda ki kanıtlar bize ne diyor? Daha önceki iki yazımda bu konuya psikolojik, genetik, siyasi ve toplumsal anlamlarda açıklamalar getirmiştim. Bu defa Sümer, Babil yazıtları ve destanlarda bu olay nasıl anlatılıyor ona bakacağız.

Lut kavmi yerini gösteren fotoğraf

Lut Kavmi Şehri Sodom Gomore

Lut Kavmi Nasıl Helak Oldu?

Kabul edilen eş cinsellik görüşü

Harran’dan yola çıkan Hz. Ibrahim, Kemer Meşeliğinde Tanrısal üç varlıkla karşılaşır. Bu varlıklar İbrahim’e bir mujdeli haber verirler: Sarah’tan bir çocuğu olacaktır. Ama asıl haber çok kötüdür Sodom ve Gomore yıkılacak yerle bir olacaktır. İbrahim, Harran’dan Tanrısal bir görev için kalkıp gelmiştir ve tanrısal varlıklar Ibrahim’i uyarırlar. İbrahim, Tanrı ile pazarlık yapar. Tanrı ona 50 masum insan bulursa şehri bağışlayacağını söyler. Sayı 10’a kadar düşer. Tabii ki daha sonra şehre gelen bu tanrısal varlıklar Lut’un evine baskına gelen halkı görünce 10 kişi bile bulunamaz. Sonrası ise bir afetle eşcinsel Lut halkı (kavmi) yok (helak) olur. İbrahim aslında Tanrı ile pazarlık ederken hayvanların, bitkilerin, çocukların ne suçunun olduğunu da sorar. Fakat Tanrı kararlıdır.

Erra Destanı ve Babil, Asur Yazıtlarında da Sodom Gomore ve Ölü Deniz’in orada geçen büyük bir savaştan ve yıkımdan bahseder. İbrahim, daha sonra Yehova ile karşılaştığı yere gidip yok olan şehri izler. Yehova, İbrahim’i uyarır ve Mısır’a destek gitmek için Sina Yarım Adası’nı kullanmamasını söyler. Hatta hiç yerinden ayrılmamalıdır.

Lut kavmi helak olurken fotoğraf

Lut Kavmi

Erra Destanı ve Babil, Asur Yazıtlarına Göre Atom Bombası

Sümer denilince aklımıza muhteşem uzay ve evren bilgilerini arkalarında bırakıp tarih sahnesinden çekilen ilginç imparatorluk gelir. 12. Gezegen dünyanın ve dünya üzerindeki yaşamın oluşmasında büyük yere sahiptir. Dünyadaki yaşamın tohumları bu gezegenden atılmış ve Anunaki halkı gezegenerinden dünyaya inip burada gelişmiş bir medeniyet kurmuştur. Tabii ki bunların hepsi eski taş tabletlerde yazan bilgiler.

Zamanla krallıklar kurulur. Tanrılar ~ki buradaki Tanrı ifadesi dinsel bir anlam taşımaz. Insan üstü gökyüzüne çıkabilen, tehlikeli silahları olan üstün varlıklardır.~ kendi şehirlerine çekilmiştir. Insan ve yarı tanrı krallıklar arasında bitmez tükenmez bir çekişme vardır. Herşeyin halkı kendi Tanrı kralına inanır ve diğer tanrıların hükümdarlık alanında değildir. Krallar ve tanrılar kendi hükümdarlık alanlarını kurmak için kıyasıya savaşırlar.

Hitit ülkesinde sürgünde olan Tanrı Marduk, aşağı dünyaya yani Mısır’a doğru ilerlemeyi ve odaları da hükümdarlık alanına almayı düşünür. Ibrahim de Harran’dan yola çıkar. Sözü geçen ve tanrıların sözcüsü olan biri olarak savaşları durdurmak ve kendi tanrısının isteğini yapmak ister.

Marduk; Babil’e girer. Marduk kutsal bölgelere saygısızlık etmiştir. Tanrıların yaşadıkları yerler kutsaldır. Babil ve çevresi Marduk ve Nabu’ya geçer. Marduk, babası Enki’ye en büyük Tanrı Anu’nun 7 silahının yerini sorar ama bulamaz. 7 ölüm silahını Erra ve Ninurta haberci tanri Gibril’e ölüm silahlarının yeri sorar. En sonunda silahları bulurlar.

Lut ve ailesi helak olmaktan kaçıyor

Lut ve Ailesi

Nükller Savaş: Sodom Gomore, Lut ve Ailesi

Erra ve Ninurta önceden belirledikleri hedeflere ölüm silahlarını gönderirler. Yerden gökyüzüne doğru bir ışık saçılır her yer bem beyaz olduktan sonra müthiş bir rüzgar ortaya çıkar ve sonra gökyüzüne kara bulutlar hücum eder ve her yer karanlık bulutlarla kaplanır. Erra destanına göre bu silah denizde bir yarık açıp denizi ortadan yarar… Savaş sonunda bütün karşı taraf tanrılar ve insan destekçileri yok edilmiş olur. Büyük tanrılar yandaşlarına yer altında saklanmalarını tembihler ve yanlarında asla su ve yiyecek olmamalıdır çünkü yiyeceklere “ruh dokunmuş” olabilir. Daha sonra korkunç ışıklarla ve rüzgarlarla gökyüzünü kaplayan bulut ve duman başka şehirlere de uğrar geçtiği her yere ölüm getirir.

Kutsal kitaplarda Lut peygamber ve kavmi eş cinsellik yüzünden doğal bir afetle yok edildiğini anlatan olayin neredeyse aynı Babil, Asur taş tabletlerinde ve destanlarda da anlatılır tabii ki arada farklılıklar vardır. Bir savaş ve nükleer bir felaket ile Lut kavmi yok edilir. Eşcinsellik konusu bu yazıtlarda geçmez. Sümer tapınaklarında mabed fahişeliği yapılır ve burada erkek fahişeler de bulunur ve eş cinsel ilişki normal kabul edilir. Fahişeler elde ettikleri gelirleri mabede bağışlarlar. Aşağıda konuyu bulacağınız bir kitap adı var.

Bitirirken, bu olaylar mitolojik fantastik bir hayal ürünü olarak görülse de olayların geçtiği yerlerde ki incelemeler, arkeolojik kazılar, bulunan yazıtlar birbirini destekler biçimdedir. Günümüzde uzaylı dediğimiz yaşam formlarına Sümerliler göksel arabaları olan tanrılar demişler… Tabii ki bize öğretilen klasik bilgileri tamamen unuttuğumuz da farklı konuları düşünebiliriz. Bu yazıdaki tek amaç bildiğimiz ve bize anlatılan her şeyin değişik bir versiyonunun da olduğunu göstermekti… Çok yönlü düşünmek ve zihinsel aydınlanma; temiz bilgi ve bilimsellik belki de bizim daha üst bir yaşam formuna hızla evrilmemize neden olacak. Belki de en büyük sorunlarımızı çözeceğiz… Bütün, din, ırk, dil, cinsel ayrımları bırakmayı yaşamı ve insanı, dünyayı, sevmeyi kendimize insanlık görevi yapmamız dileği ile…

Kaynak Kitaplar:


Daha Fazlası için TIKLA

Bu yazı tamamen orijinaldir. Bu sayfaya tıklanabilir bir bağlantı vererek paylaşabilirsiniz. Bilgi tüm insanlığın ortak malıdır.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım