La Casa de Papel Artık Kabak Tadı Verdi

Ana SayfaFilm Dizi

La Casa de Papel Artık Kabak Tadı Verdi

La Cada De Papel en sevilen ve merak edilen dizilerden biri. Ama artık kabak tadı veren sıkıcı bir yapım olduğu kesin. Sizce de öyle değil mi?

Zaman Yolculuğu Filmleri En İyiler
Ragnarok ve Thor’un Devlerle Savaşı Netflix Dizisi
En İyi Uzaylı Filmleri ve Dizileri

La Casa de Papel (Money Heist) artık kabak tadı verdi. 4. sezon da yayınlandı. Heyecanla dizi beklendi. Dizi hayranları kıtlıkta ekmek su bekler gibi bekledi diziyi. Özellikle 4. sezon covid-19 koronavirüs salgını günlerine rastlayınca izleyiciler La Casa de Papel dizisine çok ilgi gösterdi. 5. sezonu umarım olmaz, diyorum. Peki ama dizi gerçekten de bu kadar övgüye değer mi? Netflix şüphesiz harika diziler yapıyor. Ama bu defa olmamış. Şimdi kısa bir eleştiri yapacağım ardından da puanlamaya geçeceğim. Sen de diziyi izlediysen yorum panelinden düşüncelerini paylaşabilirsin.

La Casa de Papel (Money Heist) Eleştirisi

Dizini 3. ve 4. sezonu için kısaca şunu söyleyip devam edebilirim: Olmamış. Bize aynı çorbayı ılıtıp ısıtıp içiriyorlar. Dizide gözümüzü drama ile boyamaktan başka bir şey yapmıyor ki! Gerçekten de öyle dizide yeni hiç bir şey yoktur. Sanki birinci ve ikinci sezonun kopyası, sadece soygun yeri değişik. Geri kalan her şey aynı konu üzerinden devam ediyor.

3. Sezonda dizi bitmeliydi. Nereye kadar banka soyacaksınız? Banka içindeki karmaşa, çatışma; banka dışındaki Profesiör’ün yönetimi; polis ile olan kovalamacaya kadar her şey ilk iki sezonun kopyası. Dizi bir türlü ilk sezonun etkisinden kurtulamadı.

Profesor

Özgün bir konu yoktur. Hep aynı şeyler dönüyor. Her sezon biri ölüyor ve müthüş bir dram yaşanıyor. Biz de izlerken dram ve çatışma sahnelerinin arasında dizinin “aynı tas aynı hamam” olduğunu anlayamıyoruz. Çünkü dramanın gücünü çok iyi kullanıylar.

Karakterler gerçektn de çok iyi. İzyleyici karakterlerin tişörtünü giydi, şapkasını taktı, rozetini, bilekliğini kullandı. Bence de çok sağlam bir karakter yapısı var dizinin. Ama konu çok soygun ve çatışma içindeki dramadan öteye geçemedi. 

Nairobi Palermo Helsinki

Özellikle yapılan planlar üçüncü sınıf Hollywood filmlerindeki soygun, kaçırma sahnelerini andırıyor. Her şeyi planlayan Profesör bile oyuna gelebiliyor. Kısacası Netflix La Casa de Papel için epeyce emek harcadı. Güzel işler yapıyor. Sansürsüz, özgürce, düzüler yapıyor ama bu dizinin geleceği bu gişe göre parlak değil.

IMDb sayfasına gitmek için TIKLA

Film dizi önerileri. En anlamlı yapımlar TIKLA

6.7
TOPLAM PUAN
Özgünlük: 6
Oyunculuk: 7
Aksiyon ve Drama: 8
Çekicilik: 6
Merak uyandırma: 7
Kurgudaki Kalite: 6
4. sezonda dizi başa sarmış durumda ve 6.7 puan ile derecelendiriyorum.

Yorumlar

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar

  Kaliteli yapımların en çok düştükleri hatalardan birisi de paranın kokusunu aldıktan sonra uzattıkça uzatmaları ve senaryoyu berbat etmeleri. Tadında bırak ve efsane ol çizgisinde gitmeleri herkes açısından daha iyi olacaktır. Benim için Forever dizisi öyledir. 1 sezon sürdü, 10 sezon sürmesini isterdim ama sebebi ne olursa olsun tadında bırakıp uzatmadılar ve benim için bir efsane.

  Bu dizi o kadar sakız oldu ki açıp izleyesim de gelmemişti zaten. Hala daha direniyorum izlememek için.

  Bu arada WordPress’e geçiş yapmışsın abi. Memnunsundur umarım. Review eklentisi harika gözüküyor. Bir girişimci şunun gibi adam akıllı bir şey yapmadı Blogger için. Düzgün bir şey bulabilmek için de çok fazla sürünülüyor bu platformda 😀

  • comment-avatar

   WordPress’ten çok memnunum ama o kadar çok spam yorum var ki anlatamam. Yorumunu arada gördüm 🙂 Spam sanıp otomatik olarak silmiş. Review Eklenti değil de şablonun özelliği olarak geldi. Blogger’da senin şablonda acaba özelliklerde de olabilir aslında. Blogger aslında iyi ama yıllardır hâlâ geliştirilmedi. WordPress çok esnek çok iyi bir platform. Özellikle Güzel Hosting çok iyi firmayı beğendim. Blogger’da magOne’u kullanıyordum, yazılımcı ile konuştum Blogger uyumluyu ile WordPress uyumluyu değiştirdim. Onu iade edip bunu aldım. Şablon olarak da WordPress sistemi de çok iyi keşke en başta WordPress ile başlasaymışım.

   Dizilere gelince bence dizileri mini dizi olarak çekseler daha iyi olacak. Bazı diziler gerçekten de uzadıkça tadından geçilmiyor ama konusu belli ve uzadıça suyu çıkan dizilerin amacı zaten belli daha çok Dolar 🙂 zaten izlemeye değmez son sezon.

   • comment-avatar

    Ara ara yanıtlandı mı diye gelmiştim buraya fakat boştu. Demek sebebi yanlış spam algılamasıymış 😀 Review eklentisi bende yok ne yazık ki. Yapımcıya yazacağım, Blogger’a da uygular herhalde. Uzun zamandır 6. versiyonda. Detaylı bir 7. versiyon şart. Size yardımcı olması da güzel olmuş. Aklımın derinliklerinde Wp’ye geçmek olsa da Blogger’a devam edeceğim. Breek teması ve Themeforest’da birkaç popüler magazin teması hayallerimi süslüyor…

    Bu aralar mini diziler de popüler oldu. Yeşilin kokusu hoş geldiğinde uzatmak yerine yeni projeler üretseler çok daha iyi olacak.

    • comment-avatar

     Yine spam klasörüne düşmüş yorumlar. WordPress harika temalar olsun sistem olsun. Breek siyah teması harika. Güzel temalar var. MagOne’ı ucuz olduğundan kullanıyorum. Aslında bir kaç tema var aklımda benim de. WordPress’te alan adı hosting vs. Olunca ilk başta zor oluyor. Ama mobil uygulaması çok iyi. Bu yorumu Android uygulaması ile yazıyorum. Tema konusuna gelecek olursak o kadar saçma temalar satın aldım ki! Blogger dediğin gibi etkileşimi fazla.

     Mini diziler bence en iyisi. Az ve öz. Bu ara kitaplar birikti. 40 kitap saydım okumam gereken. Hatta 2018’den kalma kitaplar var. Dizilere ara verdim.

     Spam yorum işini de halletmeliyim. Bir iş daha çıktı 🙂

error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım