Koronavirüs (covid-19) Salgını Ne Zaman Bitecek?

Ana SayfaYaşam

Koronavirüs (covid-19) Salgını Ne Zaman Bitecek?

Koronavirüs covid-19 salgını ne zaman bitecek? Dünya, yaşam ve insan kendini ne zaman toparlayacak? Akıldan geçen deli sorula

Ücretsiz Maske Nasıl Alınır? e-devlet üzerinden sipariş
Koronavirüs Kargo Paketi İle Bulaşır mı?
Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Nereden Alınır?

Koronavirüs (covid-19) salgını ne zaman bitecek? Dışarıya ne zaman çıkacağız? Tedavi ne zaman bulunacak? İnsanlık büyük bir tehlikede ve merak ediyoruz bu hastalık, bu salgın, bu virüs ne zaman bitecek son bulacak. Aslında insanlık zatenbüyük bir tehlikedeydi. Biz birbirimiz için zaten büyük bir tehlikeyiz. Ama burada haberlerde TV programlarındaki konuşmalara dayanarak bir şeyler yazacağım. Bu sayfada daha çok insanlığa eleştiri yönelteceğim.


Koronavirüs covid-19

Koronavirüs (covid-19) Salgını Ne Zaman Bitecek

Galiba en kesin cevap aşı, tedavi bulununca bitecek şeklinde. Aşı için çalışmalar devam ediyor bunun haberlerini alıyoruz. Ama yakın zamanda aşı hazır olmayacak gibi. Diğeri de virüsün mutasyona uğrayıp, insandan insana bulaşmaması. Bu da olası ama yine “zaman” sorusunu soracağız. Diğeri ise insanların enfekte olup bağışıklık kazanması. Sürü bağışıklığı herd immunity de başarılabilirse salgın durabilir. Şunu söylemek gerekir ki covid-19 artık insnalığı tehdit eden yeni virüs olarak var olmaya devam edecek.  Corona ile ilgili dört senaryo gazate haberi için tıkla

Koronavirüs Covid-19

Karantina Süresi Sokağa Çıkma Yasağı #Evdekal

Karantina #evdekal ve benzeri hashtag’ler ile devam ediyor. Gönüllü izolasyon ile vaka sayısının bir anda artıp, yüzlerce binlerce insanın aynı anda enfekte olup sağlık sisteminin çökmemesi için gerekli. Evde kalmaya devam edeceğiz. Ama eninde sonunda çoğumuz enfekte olacağız bundan kaçış yok, sadece her şeyi zamana yaymalıyız. Sokağa çıkma yasağı henüz gelmedi. Günlük binlerce vaka devam ediyor. İnsnalar evlerinden kaçıp, köylerine, memleketlerine giderek coronavirüs covid-19 ‘u tüm ülkeye zaten yaydı. Evde kalalım. Umarım, devlet eliyle sağlam bir sokağa çıkma yasağı gelir. Bazı şeylerde çok geç kalındı bu kesin. Bilimi sevmiyoruz. Ülke kaynaklarını yerinde kullanmıyoruz zaten.

2020’nin Bize Karşı Kullandığı En Güçlü Silah: COVİD-19 TIKLA

Aslında Biz Birbirimiz İçin Virüsten Daha Tehlikeliydik

Sermaye sahipleri için her şey paradır. Üst sınıf her zaman lüks içinde yaşarken işçi sınıfı ezilir. Dünya küreselleşme sonucu küçüldü. Bir kıtadan bir kıtaya seyehat ederken, milyonlara yetecek parayı, imkanı tek başlarına götürüyorlar. Hatta fakir insanların y aşamları boyunca kazanacağının bin mislini, belki de milyon katını tek bir insan talan edebiliyor.

Her şeyi para her şeyi meta olarak gören insanlık, güçlü olan güçsüzü hep ezdi. Cinsel kimlik, cinsel, din, ırk, renk ayrımlarını unutmamak gerekli. Dünya kaynaklarını eşit olarak paylaşmak yerine yapılan savaşlar. Çizdiğimiz dünya sınırları. Aç gözlü, halkını düşünmeyen sadece cebini dolduran, demokrasiyi sadece paravan olarak kullanan geri kalmış dünya ülkelerinin yönetimlerini de unutmamalı. Adaletsiz hukuk ile sözde demokrasi ile sadece güç ve kaynak yağmalamak peşinde olan geri kalmış ülkelerin yönetimleri de en az covid-19 kadar tehlikeli. Bu toplumsal ve yönetimsel, ekonomik salgın binlerce yıldır sürüyor.

2020’nin Bize Karşı Kullandığı En Güçlü Silah: COVİD-19 TIKLA

Virüs salgını filmleri öneriler

Virüs salgını filmleri 7 harika film sizinle. TIKLAYIN

Dünyanın en tehlikeli virüsleri ve salgın hastalıkları son 20 yıl

Son 20 yılda çıkan en tehlikeli virüsler ve hastalıklar TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım