Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Nereden Alınır?

Ana SayfaYaşam

Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Nereden Alınır?

Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Nereden Alınır? Aşılama ne zaman başlayacak? İlk önce aşı kimlere yapılacak? İlk grupta kimler var?

Yeni Koronavirüs İlahi Bir Uyarı mı? Yoksa Komplo mu?
Virüsler mi Yoksa İnsanlar mı Daha Tehlikeli?
Koronavirüs Kargo Paketi İle Bulaşır mı?

Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Nereden Alınır? Covid-19 yani koronavirüs için aşı ülkemize geldi. Aşı randevusu MHRS üzerinden nasıl alınır? Aşı takvimi henüz belirlenmedi, kısa sürede belirlenecek. Risk gruplarına göre aşılama yapılacak. MHRS üzerinden menü ve buton hazır. Risk grupları belirlendiğinde aşı randevusu alınabilecek. Randevu aile hekimi ve hastanelerden alınacak. Ama her isteyen randevu alamayacak. Öncelik sırasına göre aşılama yapılacağından hangi kademede aşılanacaksanız o zaman randevu alabileceksiniz.

Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Nereden Alınır?

Koronavirüs Aşı Randevusu

Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Nereden Alınır?

MHRS uygulamasını telefonunuza ya da tabletinize indirmeniz yeterli. Eğer daha önce MHRS uygulamasını hiç kullanmadıysanız önce sisteme üye olmalısınız. Üye olup, şifrenizi oluşturduktan sonra sisteme giriş yapmak yeterli. TCK NO, telefon numarası bilgilerinizi ve diğer kimlik bilgilerini girip üyeliğinizi tamamlayın.

Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Nereden Alınır?

MHRS Aşı Randevusu

Normal aile hekimi ve hastane randevusunun altında ” aşı randevusu ” butonu ile ikinci sayfaya geçin. Burada “hastane Randevusu” ve “Aile hekimi Randevusu” olmak üzere iki buton bulunuyor.

Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Nereden Alınır?

MHRS Randevu

Tabii ki aşı aşı takviminde kaçıncı grupta olduğunuz belirlenecek ve randevu sistemi sıra sizin gruba gelinceye kadar sizin için kapalı olacaktır. İlk olarak sağlık çalışanları gibi risk grupları aşılanacak.

Covid-19

Covid-19 MHRS

Şu anda sistem yeni olduğundan ve ben de hangi grupta olduğumu bilmediğimden randevu alma adımına geçemedim. Uyarı ekranı ile karşılaştım. “Bilgi Değerli Vatandaşımız, Covid-19 Aşılama programına ilk olarak sağlık çalışanlarımızdan başlanacaktır. Diğer öncelikli gruplar için aşılama programı, Ulusal Basın ve medya organları ile kamuoyuna duyurulacak ve bu duyurudan sonra randevu verilecektir.”

Uygulama kullanımı, koronavirüs aşı randevusu ve MHRS internet sitesinden de randevu alma konusu hakkında kısa bir paragraf daha yazmak istedim.

www.mhrs.gov.tr bu adrese tıklayarak bilgisayarınızdan ya da kullandığınız cihazın tarayıcısından MHRS sitesine ulaşıp randevu alabilirsiniz. Yine Google Play ve App Store’dan da uygulamayı hemen indirebilirsiniz. Randevu sistemini kullanmanın en kolay yolu her zaman uygulama iledir. Uygulamaya giriş yapınca beni hatırla diyerek uygulamaya her girişte şifre ve TCK No girmeden giriş yapılabilir. Parmak izi desteği olan telefonunuz var ise parmak izini şifre yerine kullanabilrsiniz.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım