Kablolu Hoparlörü Kablosuz Yapma

Ana Sayfaİnternet Teknoloji

Kablolu Hoparlörü Kablosuz Yapma

Kablolu hoparlör nasız kablozus hale getirilir ve karmaşık uzun uzadıya bablo yığınlarından kutluruz? Cep telefonumuzu ve tabletimizi akıllı televizyonumuzu nasıl optimize ederiz?

Google Fotoğraflar Ücretli mi Oluyor? Sınırsız Yükleme
Amazon Prime Video Türkiye Üyelik ve İçerik
Lenovo IdeaPad BIOS Güncellemesi Sorunu

Kablolu hoparlörü kablosuz yapma aslında çok basittir. Cep telefonmarı, tabletler ve telavizyonlar artık internete bağlandığı gibi Bluetooth bağlantıları da var. Kablolardan kurtulup hoparlörü özgürlüğüne kavuşturmak aslında çok kolay, tek ihtiyacımız olan bir Bluetooth ses alıcısı. Tabii ki bağlantının kaliteli olması için kaliteli ve belirli standartlarda Bluetooth adapter ya da Wi-Fi üzerinden bağlantı yapmak gerekecektir. Yazının devamında daha fazla bilgi var.

Hoparlöre takılı Bluetooth adaptörü

Bluetooth Kablosuz Ses Alıcısı

Bluetooth Kablosuz hoparlör bağlantısı nasıl yapılır?

Kablosuz bağlantı için ihtiyacımız olan bir Bluetooth adaptör olacak. Fotoğraftaki gibi basit bir bluetooth kablosuz bağlantı aparatı işinizi görecektir. Standart kalitede bir ses sunacak, çünkü çip set ve kullanılan teknoloji arttıkça fiyat da artacaktır. Her ne kadar çok pahalı olmasalar da Dolar-TL arasındaki o müthiş uçurum, Avrupa’lı için çerez parası ucuzluğunda bu ürünleri bizim için pahalı hale getirebiliyor.

Bluetooth ses alıcısı

Bluetooth Ses Alıcıları

Kaliteli bağlantı için tel sayısı fazla sağlam bir kablo her zaman gerekecek. Bluetooth adaptörden hoparlöre kablo gerekecektir. Bluetooth alıcısı öncelikla APTX LL (düşük gecikme) ya da APTX HD (yüksek çözünürlüklü ses iletimi) teknolojilerinden birini sağlayabilmeli. Fotoğraftaki gibi ucuz ürünler cızırtı yapabilir, ses kalitesi düşük olabilir ve geçikmeli ses iletimi de yapabilirler. En önemlisi de kesinlikle gücünü adaptörden almalı. İçinde pil olan kablosuz adaptörlerde şarj sorunu oluşacaktır. Yine Bluetooth 5.0 standartlarında olmalı.

Bluetooth bağlantısını yapmak için ne yapacağınızı sırasıyla yazmak gerekirse;

  • Bluetooth adaptörü (APTX LL, APTX HD)
  • Kaliteli bir ara bağlantı kablosu (RCA to RCA)
  • Bağlantıları RCA üzerinden yapmak daha iyi sonuç verecek
  • Güç adaptörünü Bluetooth’a bağlamak

Ayrıca Audio Cast bağlantısı ile evinizdeki modem özerinden de bağlantı kurabilirsiniz. Bluetooth’tan daha kaliteli bir se elde etmekle kalmaz ayrıca mobil cihazın pili de hızlıca tükenmez. Audio Cast, Bluetooth ses alıcısına göre biraz daha pakalıdır. Fakat  bu pahalılık tamamen TL’nin değerinin düşük olmasında kaynaklanan bir durum. 22$ aslında para birimi $ ya da £ olan ğlkeler için oldukça makul bir miktar. Aşağıya faydalı bağlantılar bıraktım tavsiye ettiğim ürünlere bağlantılara tıklayarak bakabilirsin.

Daha Fazla benzer içerik için TIKLA

Bluetooth ses alıcısı TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım