Hollywood Netflix Mini Dizisi Dizi Tavsiyesi

Ana SayfaFilm Dizi

Hollywood Netflix Mini Dizisi Dizi Tavsiyesi

Hollywood Netflix orijinal yapımı mini dizi. Drama kategorisinde ki dizide hayallerinin peşinden giden yıldız olmak isteyen bir grup genç ilginç bir benzin istasyonunda buluşuyorlar.

Homofobi Nedir? Eş Cinsellik Sapkınlık Mıdır?
Your Name Engraved Herein Gay LGBT Film
Someone Has to Die Mini Dizi İnceleme ve Yorumu

Hollywood, Netflix orijinal yapımı mini dizi. Mini diziler her zaman tadında bitiyor. Fazla uzamadan kısa ve net oluyor. Dizi drama kategorisinde bazen neşeli, bazen hüzünlü bir dizi. Hayallerinin peşinde koşmakta kararlı gençler, hayallerin diyarı Hollywood’da gençliklerini ve yakışıklı endamlarını, güzelliklerini kullanacaklardır. Ama önlerinde sadece oyunculuk ya da sinema sektörüne kabul edilmek gibi tek bir sorun yoktur.

Hollywood

Hollywood Filmin Konusu

İkinci Dünya Savaşı sonrası sesli filmlerin yaygınlaşması ile Hollywood artık hayallerin şehri olur. Ünlü olmak isteyen herkes hayallerinin peşinden koşmak için bu şehre gelir. Ama ırkçılığın en yaygın olduğu yıllarda siyahi bir oyuncu, siyahi bir senarist; aysalı çekik gözlü bir oyuncu/senarist de düşünülemez. Özellikle başrolde hayal bile edilemez. Ancak hizmetçi gibi rollerde oynayabilirler. Irk ve renk ayrımı yetenekli oyuncuların hayallerine ulaşmasını hep engeller tabii ki kaliteli yapımlarında önünde engeldir.

Hollywood Netflix Mini Dizisi

Ayrımcılık ve Nefret

Sadece bununla da kalmaz. Cinsel yönelim de sorundur. O yılarda eş cinsellik ceza gerektiren bir sapkınlık olarak görülür. Eş cinsel bir senarist bir de zenciyse toplumun isteklerine nu iki kat karşı gelmektir. Archie, eş cinsel bir siyahi olarak fahişelikten başka bir şey yapamayan n harika bir senaristtir. Çünkü senaristler siyahi olamaz. Cinsel ayrımların, ırkçılığın, ataerkil bir sistemin bütün bu ayrımcı psikozlarını hiçe sayan gençler bir benzin istasyonunda tanışırlar.

Hollywood Mini Dizi

Hayallere Nasıl Ulaşılır?

Benzin istasyonu sahibi Ernie, sadece benzin satmaz. Aslında fuhuş işindedir. Jack’ı benzin istasyonunda çalışması için ikna eder. Yakışıklı Jack Hollywood hayallerini unutmaya başlarken müşterisi Ace Stüdyosu’nun sahibinin karısı çıkar. Herkes aslında bu benzin istasyonunda bir biri ile tanışır. Hepsinin ortak yanı sevişecek birini aramaları değildir: hepsinin hayali harikalar diyarında Hollywood yıldızı olmaktır. Tabii ki önlerinde kişisel sorunların dışında ırkçılık ve cinsiyetçilik; homofobi vardır. Ama buluştukları ortak noktada bitin sorunları aşacaklardır.

Hollywood Netflix

Dizide Ernie’ye de ufak bir rol verirler. O da aslında bir yıldız olmak için gelmiş ama fuhuş işletmecisi olmuştur. Rolüne çalışırken ezberlemesi gereken senaryonun ilgili bölümünün provasını Ellen ile yaparlar. Bu kısım Netflix’e yapılan eleştirilere de sanki tokat gibi cevap olmuş.

-Bay Selzman, Hays kuralları isteğe bağlı değil ve filminiz homoseksüel ögelerden geçilmiyor.
-Ağzından çıkanlara bak.
-Sansür Yapmıyoruz Darly,
-Sansürün bu sektördeki ifade özgürlüğünü mahvetmesini önlüyoruz.
-Darly B. Selzman’a vatandaşlarımızın neyi izleyemeyeceğini söylüyorsunuz? Neden? İnsanlar kendi kararlarını vermesinler diye. Özgürlüğü sevmiyorsunuz, sizi korkutuyor.

Hollywood Dizi

Film dizi tavsiyeleri burada. Harika filmler/diziler seni bekliyor TIKLA

Ve puanlama IMDb sayfası

7.6
TOPLAM PUAN
Oyunculuk: 8
Görüntü: 7
Akıcılık: 8
Senaryo: 8
Müzik: 7
Hayalleriniz imkansız mı? Asıl ol zaman hayallerinizi kovalayın.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım