Dew The Movie 2019 BL LGBT Gay Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Dew The Movie 2019 BL LGBT Gay Temalı Film

Lise öğrencisi Dew 1997 yılında lisedeyken okul yolunda Pob ile tanışır arkadaş olurlar. O sıra okulda eşcinsel öğrencileri ayıklayan bir yönetim vardır. Kimliğini belli eden öğrenciler fişlenir, kötü muamele görür.

Golden Blood 2021 BL LGBTQ Dizi ve Film (Movie)
To My Star 2021 Movie BL Gay Temalı Film ve Dizi
Customized Companion (2017) BL Gay Temalı Film

Dew The Movie 2019 BL LGBT Gay Temalı Film. Asya gay LGBT sevgili aşk konulu Tayland yapımı film 2 saat 3 dakika uzunluğuında. BL film kategorisindeki yapım dah açok dram yönü ile kendini gösteriyor. Eşcinsel gay temalı film denilince genelde dram aklımıza gelir. Gençlik aşkı, gay gençlik filmi olarak da etiketleyebiliriz. Özellikle homofobi ve klasik eşcinsellik değerlendirmeleri filmde bolca mevcut. Film Dönem olarak 1997 yılından başlıyor. Gay LGBT drama sevenler için ortalamaya yakın bir film denilebilir.

Daha fazla LGBT gay temalı BL film için buraya dokunun.

Dew 2019 BL LGBT Gay Temalı Film

Lise öğrencisi Dew 1997 yılında lisedeyken okul yolunda Pob ile tanışır arkadaş olurlar. O sıra okulda eşcinsel öğrencileri ayıklayan bir yönetim vardır. Kimliğini belli eden öğrenciler fişlenir, kötü muamele görür. Eşcinsel kimlikleri yüzünden iki arkadaş da ileride zorluk çekecektir. Gün geçtikçe birbirlerine iyice sokulan iki arkadaş artık sevgili olurlar. Günleri birbirleri ile geçer. Fakat okulda diken üstündedirler.

Dew The Movie 2019 BL LGBT Gay Temalı Film

Dew The Movie 2019

Pob’un ailesi eş cinsel olduğunu öğrenince onu evden kovar. Büyük kavga çıkar. Dew!ın annesi tek çocuğu için fazla tepki vermez. İki asevgili beraber kaçmayı planlarlar fakat Dew gelmek istemeyince Pob tek başına şehri terkeder. Artık okulda da eşcinsel oldukları bilinmektedir. 20 yıl yonsa Pob tekar yaşadığı kasabaya okuduğu liseye öğretmen olarak gelir. Fakat hiç bir şey yerli yerinde değildir. Anıları, Dew ile geçirdiği günle hatıralarında tazeliğini korumaktadır. Dew’ın akıbetini de öğrenir. Dew’e benzettiği bir kız öğrencisine yardım etmeye başlar. Ayrıca sevgilisi ile kaçacakları gece Dew’in neden  gelmediğini de öğrenecektir.

Dew The Movie 2019 BL LGBT Gay Temalı Film

Dew The Movie 2019

Yorumum

İzleyicisi için iyi bir dram sunana film eşcisellik konusuna bakış açısını yansıtıyor. Tayland’da diğer dünya ükeleri gibi cinsel yönelimleri anlamayan insnalarla dolu. Sadece anlamamakla kalmayıp eşcinselliği, sapıklık, sapkınlık gibi değerlendirmek de insanlığın en büyük bilgisizliği olsagerek. Filmde 90’lı yıllardan kalma wolkman, kaset görmek dönemi sevenle için hoş bir ayrıntı olacaktır. Ailelerin çocuklarını kabul edip, onlara destek çıkacaklarına onları aşağılayıp anlamamaları ilginçtir. Filmde gençlik aşkı, toplumun eşcinselliğe bakışı, pişmanlıklar, ikilemler gibi temalar var. LGBT gay sevgili yani BL kategorisinde izlenilebilecek bir film diyebilirim.

Filme puanım mydramalist

7.0
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 7
Oyunculuk: 7
Akıclık: 7
LGBTQ Tema: 7
Dew

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım