Covid 19 Aşısı (Korona) Yan Etkileri Aşımı Yaptırdım

Ana SayfaYaşam

Covid 19 Aşısı (Korona) Yan Etkileri Aşımı Yaptırdım

Koronavirüs Covid-19 aşımı oldum. Aşının hangi yan etkileri ile karşılaştım. uzun vadede ne gibi yan etileri olacak?

Yaz Üçgeni Vega, Altair, Deneb Üçgen Takımyıldızı
Kış Manzaraları ve Buz Tutan Düşünceler
Yaşam Nedir, Neden var? Yaşamdan Beklentilerimiz

Covid 19 Aşısı (Korona) Yan Etkileri Aşımı Yaptırdım. Koronavirüs yani Covid-19 ya da Cov-Sars-2 aşımı yaptırdım. Çünkü sıram geldi. Kronik hastalar için randevu sistemi açıldığı an randevumu aldım ve aşımı yaptırdım. 18-48 yaş arası kronik hastalar Covid-19 aşısını yaptırabiliyor. Ben aşımı Aile Sağlığı Merkezi’de (saklık ocağı) oldum. Kalabalık değildi. 5 dakika içinde aşımı olup, 15 dakika orada bekledim ve eve döndüm. Aşağıda aşı sonrası yaşadığım yan etkileri yazacağım. Aşı karşıtlarına, salgının olmadığını iddia eden sosyal medya profesörlerine de söyleyeceklerim elbette var.

Covid 19 Aşısı (Korona) Yan Etkileri

Aşımı yaptırdım. Henüz Alman aşısı yani Biotech aşısı gelmediğinden Çin üretimi Sinovac aşısını yaptırdım. Galiba tercih edecek olsaydım mRNA aşısını tercih ederdim. Tek doz olduğu için. Gerçi yan etkileri biraz fazla denilse de tercih ederdim. Ama aşının ülkesi, markası, uygulama şekli, üretim şekli ayrımı yapılmaz. Aşı aşıdır. Aşımı olduktan 24 saat sonra hafif bir mide bulantım oldu. İkinci yan etki de üşüme. Aşırı bir üşüme ve titreme şeklinde değil. Daha çok bir türlü ısınamama durumu gibi bir şeydi. Bunun dışında şimdilik bir yan etki olmadı. uzun vadede de, umarım, bir yan etki olmaz.

Covid 19 Aşısı (Korona) Yan Etkileri Aşımı Yaptırdım

Covid 19 Aşısı

Aşı Karşıtı Kıt Akıllılar Aşımı Yaptırdım

Sadece koronavirüs aşısına değil her şeye karşı olan bir sosyal medya kıt akıllılar korosu mevcut. Aşıların “sıvı çip” olduğunu yazdılar. Kısırlaştırma projesi olduğunu yazdılar. Salgının yalan olduğunu yazdılar. Özellikle aşılar hakkında o kadar çok şey yazıldı ki artık sosyal medyaya bakmaya gerek bile yoktur. Virüs salgınlarının tedavisi aşı ve hastalığı iyileştiren ilaçla olur. Maske konusu belki cezalar ile biraz abartıldı. Bunlar ayrı konular. Ama aşı karşıtlığı yapmak, ve sosyal medyanın kara propagandasına inanmamak gerekiyor. Çok fazla komplo teorilerine kapılmamak gerekli. Tabii ki her şeyi önce bilginin ve bilimin süzgecinden geçirip, öyle karar vermeliyiz. Bunun içinde bol bol okuyup, bilgi sahibi olmalı ve tartışılmaz doğrularımızı bir kenara bırakmalıyız.

Doz aşımı yaptırınca tekrar yeni bir yazı daha yazacağım. Yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım