Archive Org Site Sildirme Nasıl Yapılır?

Ana Sayfaİnternet Teknoloji

Archive Org Site Sildirme Nasıl Yapılır?

Archive.org internetteki bütün adımlarımızı kayıt altına alıyor arşivliyor. İstemediğimiz ve sildiğimiz içerik hâlâ bir yerlerde ve bunu silmek de çok kolay

Sesli Kitap Dinleme Uygulamaları Siteleri
En Hılzı DNS Adresleri 2020 ve Ayarları
İnternet Kitapçıları Kitap Satın Alma Siteleri

Archive org yani (www.arrchive.org) bütün veb sitelerinin kaydını tutar ve bunları depolar. Siz sitenizden içeriği silseniz bile içeriğinizin bir kopyası archive org üzerinde her zaman olacaktır. Tabii ki benzer siteler de yok değil. Artık istemediğimiz sayfaların bir yerlerde olması bizi rahatsız edebilir. Peki site sildirme nası yapılır? İnternette her adımımız kayıt altında kendimizi güvende hissedemiyoruz.

archive.org’dan Site Sildirme Nasıl Yapılır?

Öncelikle info@archive.org e posta adresi emrimizde. Her şeyi buradan yapmamız gerekecek. Tabii ki mesajlaşma İngilizce olmalı. Site silmeyi archive org iki gün içinde sonuca bağlayacaktır. Öncelikle info@mustafasonmez.com gibi bir e posta adresiniz olmalı. Bu çok önemli. Çünkü sizden sitenin sahibi olduğunuzu ispatlamanız istenecektir. Bunun öok yöntemi var. Kimlik doğrulama işlemini yapınca siteniz ve bütün kayıt sistemden silinecektir ve bir daha da sitenizin kaydı tutulmayacaktır.

Size gelen e postada kimliğinizi doğrulama site sahipliğini ispatlamak için istenenleri göreceksiniz. Fakat bunların hiç birine gerek olmayacak çünkü Cenap Bey bizim için bu işin nasıl yapılacağını buldu. Hiç uğraşmadan site silme işlemini yapmanız için harika bir yazı hazırlamış. Tabii ki bu yöntem WordPress siteler için. Sunucuya doğrulamak için bir metin atma işlemi var. Blogger ve diğer blog sistemler için belki bir sayfa ile de bu işlem yapılabilir.  Sonuçta bütün eski kayıtlardan, istemediğiniz sayfalardan kurtulabilecek ve bir hayalet olacaksınız.

Archive org site sildirme görseli

Archive Org

Söyledğim gibi nasıl mesal mesajlaşacağınıza dair hazir İngilizce bir metin, e posta adresi, sunucuya nereye nasıl bir doğrulama dosyası atacaksınız? Hepsi adım adım anlatıldı. Ayrtıca archive.org kayıtların nasıl engelleneceğini de yazıda bulabilirsin.

Yazının devamını ve site sildirme işlemleri için TIKLA


Benzer sayfalar için TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar

  İbrikci, yazında benden söz ettiğin ve yazıma link verdiğin için teşekkür ederim canımın içi. Öpüyorum yanaklarından.

 • comment-avatar
  hasan 4 ay ago

  Merhaba hocam, linkteki sayfa kullanilmiyor sanirim.
  Sizin bu konuda bilginiz varsa yada dokumana ulasma sansiniz varsa yazabilirmisiniz ?

  • comment-avatar

   Merhaba, bağlantıdaki sayfa kaldırılmış. Sayfayı en kısa sürede yenileyeceğim. Basitçe kaydınızı sildirmek istediğiniz İngilizce bir metin yazın. Eke domain’in size ait olduğunu gösteren ekran görüntüleri ve domain aldığınız firmaya ödediğiniz son faturanızı da iliştirin, iki güne kadar kaydınız silinecek.

error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım