Annemi Öldürdüm Gay LGBT Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Annemi Öldürdüm Gay LGBT Film

Film Annemi Öldürdüm Gay LGBT Film incelemesi konusu ve özeti. J'ai tué ma mère filminde Anne-oğul ilişkisi işleniyor filmde. Film yarı biyografik bi

Hidden Kisses Gizli Öpücük 2016 İzle
Just Friends 2018 Sadece Arkadaşlar Filmi
Silinmiş Çocuk (Boy Erased) LGBT Film

Film Annemi Öldürdüm Gay LGBT Film incelemesi konusu ve özeti. J’ai tué ma mère filminde Anne-oğul ilişkisi işleniyor filmde. Film yarı biyografik bir film. Xavier Dolan kendi yaşamından kesitleri filmde yansıtıyor. Yarı biyografi, dram ve gay (eş cinsel) temalı bir film diyebiliriz. Fakat ben filmi daha çok psikolojik bir film olarak değerlendirdim. Birbirini anlamayan anne-oğul arasındaki iletişim problemleri; bitmek bilmeyen bir didişme; bir birlerine üstün gelme çabası; ve oğlun annesinden ve ailesinden sakladığı ilişkisi işlerin daha da karmaşık bir hal almasını sağlıyor.

Annemi Öldürdüm Gay LGBT Film

Yaşamda gerçekten de, en büyük sorunumuz, birbirimizi anlamamak değil mi? İnsafsız yargılarımız, bildiklerimizi tek doğru sanmamız ve iflah olmaz dogmalarımız bizi akıl ve içsellik olarak geriye doğru evriliyor… Film yarı otobiyografik bir yapım. Dünyadaki yaşamlardan sadece biri. Ergenlik çağının sonunda bir genç adamın draması, isyanı diyebiliriz. Tabii ki aşkı… Filmde eş cinsellik teması ya da gay bir gencin dramı değil de daha doğrusu bir anna oğul çekişmesi vardır. Anne tabii ki oğlunun gay olmasını klasik “hiç çocuğun olmayacak” tepkisi ile dışa vurur. Ama önemli olan yaşamak ve birbirini anlamaktır.

Annemi Öldürdüm Gay LGBT Film

Annemi Öldürdüm

Dünyada yeterinde çocuk zaten var. Bir yandan ailesinden sakladığı çılgın bir ilişkisi olan Hubert diğer yandan da ailesinden kalan büyük mirasa konmuştur.  Her ne kadar doğrudan eş cinsellikle ilgili değil desem de annenin oğlunun gay olduğunu öğrendiğindeki tepkisinin şiddeti de unutulmamalı. Eş cinsellik her zaman insanlar arasında sorun olmuştur. Ayrımcılık ve homofobi insanlığın büyük sorunlarından sadece ikisi.

Annemi Öldürdüm Gay LGBT Film

Annemi Öldürdüm

Filmin Konusu:
J’ai tué ma mère filmin orijinal adı. 17 yaşındaki Hubert genç bir gay’dir. Annesi ile yaşamaktadır. Fakat aynı zamanda lise arkadaşı Antonin ile 3 aylık bir ilişkisi de vardır. Annesi, anlayışsız ve her şeyi oğlunun yüzüne vuran sevgisiz bir tiptir. Aralarındaki bu didişme o kadar büyür ki bir gün öğretmeni ödev konusu olarak “ebeveynlerinden birinin işi” konusunu sınıfa verir. Hubert, öğretmenine “annem öldü” der ve bunun yerine teyzesinin işi hakkında bir şeyler yazar. Annesi bunu öğrenince daha da kudurur. Bu arada, Antonin’in annesinden oğlunun gay olduğunu ve ilişkisini öğrenen (Hubert’in annesi) daha da hırçınlaşır ve eski kocası ile anlaşarak çocuklarını şehir dışındaki bir yatılı okula göndermeye karar verirler.

Daha fazla LGBT gay temalı film için TIKLAYIN

Film puanlaması imdb

7.4
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Müzik: 7
Görüntü: 8
Akıcılık: 7
Oyunculuk: 8
I Killed my Mother izlemeye değer bir film

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım