Amazon Kitap Siparişi Deneyimim Güvenli mi, Değil mi?

Ana Sayfaİnternet Teknoloji

Amazon Kitap Siparişi Deneyimim Güvenli mi, Değil mi?

Amazon Kitap Siparişi Deneyimim Güvenli Değil mi? Deneyimler çok önemlidir. Online kitap alışverişi yapacaksanız burayı okuyun.

Turkcell İnternet Aşım Ücreti Haksızlığın İptali
Archive Org Site Sildirme Nasıl Yapılır?
Lenovo IdeaPad BIOS Güncellemesi Sorunu

Amazon Kitap Siparişi Deneyimim Güvenli Değil mi? Yıllardır Kitapyurdu’ndan kitap siparişi veren biri olarak son yıllarda artık verdikleri hizmet kalitesi, müşteri memnuniyetinin azaldığını düşündüğüm için pek çok alternatif denedim. Babil.com’dan, Kidega’dan yer yer sipariş versem de memnun kaldığım söylenemez. Açıkçası popüler online kitap satan sitelerin hepsini denedim. Amazon kitap siparişi benim için bir ilkti.

bilgisayar ekranından online kitap

En iyi online kitap satın alma siteleri TIKLA

Kitap siparişi verirken biz kitap kurtlarının istedikleri şunlar:

 • Kitap kapakları ezik, kıvrılmış olmamalı
 • Kitap sayfaları katlı lekeli olmamalı
 • Kitap alt,üst ve ön kenarları sararmış, eskimiş olmamalı
 • Depoda neredeyse çürümeye yüz tutmuş kitaplar gönderilmemeli
 • Paketlemede kitaplar kocaman pakete konulmamalı
 • Kitaplar paket içinde korunaklı olmalı
 • Paket kitabı tam sarmalı

Çünkü kitaplar da yaşar, nefes alırlar. Kütüphanemdeki kitaplar adeta benim bir parçam gibidirler. Kitaplar kusursuz, yırtıksız, eziksiz olmalı ki yıllara meydan okusun. 

Amazon Kitap Siparişi Deneyimim Güvenli Değil mi?

Amazon Kitap

Amazon Kitap Siparişi Deneyimim

Amazon Türkiye’den ilk alışverişimi yaptım. 2. Alışverişimi de hemen ilk sipariş gelmeden vermiştim. Pazar günü verdiğim sipariş pazartesi öğleden önce elime ulaştı. Paketleme iyiydi. Kitaplar paket içinde hareket etmiyordu. Ama paket tabanında en azından havalı naylon olabilirdi. Kitaplar çok büyük bir kutuya konulmuştu. Çok gereksiz. Kitapları kutu içinde ayrı bir kağıda adeta teperek gönderiyorlar. Çok kötü.

Amazon Kitap Siparişi Deneyimim Güvenli mi, Değil mi?

Amazon Kitap

Kitapların genel durumu: 5 kitaptan 4’ü hasarlı. (İstisnasız her siparişte toplam 6 siparişim oldu)  Kitabın arka kapağını sanki kör bir giyotinle idam etmek istemişler. 🙂 Kapak ve sayfalarda deforme vardı. Yırtık kapak ve çok kirli ve deforme olmuş kapak ya da kitap kenarları… Sen de mi Amazon, dedim 🙁  Çünkü hasarlı kitap, özensiz paketleme o kadar çok canımı sıkıyor ki!

Müşteri hizmetlerine bir e posta gönderdim. Durumdan haberdar ettim.  İlk siparişte ürünü göndermeden iade yaptılar. Ama diğer siparişlerde bütün uyarılarıma rağmen ısrarla leş gibi kitap göndermeye devam ettiler. Müşteri hizmetlerine ulaşmak kolay ama hiç bir şey yapmıyorlar. İade etmek gibi gereksizlikle uğraşıyoruz.

Amazon Kitap Siparişi Deneyimim Güvenli mi, Değil mi?

Amazon Kitap Siparişi

Amazon Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetlerine her zaman e posta ile ulaşmayı tercih ediyorum. Amazon Prime Video ve Perime aboneliğimi alıp yeni bir kitap siparişi verdim. Bu defa Amazon’un da yerli online kitap sitelerinden bir farkı olmadığını anladım. Özensiz, kusurlu kitapları paketleyip göndermişler. Kitap resmen kömür madeninden çıkmış gibiydi. Normalde satışa çıkmayıp geri dönüşüme gitmesi gereken kitabı müşteriye göndermek de ne oluyor?  Müşteri hizmetleri e postası sonrası iade için kayıt açtım. Amazon’u da kara listeme aldım.. Al birini vur ötekine…

Amazon Kitap Siparişi Deneyimim Güvenli Değil mi?

Michio Kaku Paralel Dünyalar

İlk izlenimim ilk alışverişim iyiydi. Kusurlu kitap için hatasını iade olmadan giderse de diğer siparişim gerçekten de kötü bir deneyimdi. Amazon yerli online kitap sitelerinin yaptığı hatayı yapmıştı. Lekeli, bozuk kitabı müşteriye göndermek de ne oluyordu ki! Online kitap siteleri arasında şu iyidir diyebildiğim bir site yoktur. Al birini vur ötekine. Amazon rpime ile her ne kadar kargo ücretsiz olsa da hasarlı kitapları gmnderdikten sonra bir kıymeti kalmıyor.

Amazon Kitap Siparişi Deneyimim Güvenli mi, Değil mi?

Amazon Kitap

Amazon Türkiye ilk deneyimlerim (6 sipariş sonrası)

 • 24 saatte teslim (+)
 • E posta ile çabuk iletişim ama çözüm yoktur. (-)
 • Müşteri hizmetlerini aramak yerine onlar bizi anında arıyorlar. (+)
 • Hızlıca müşteri hizmetlerine bağlanma ve kibar operatörler. (+)
 • Mobil uygulaması  karmaşık ve karanlık tema uyumsuzluğu (-)
 • Kargoyu haritadan canlı takip (+)
 • Hasarlı kitap gönderimi. Böylece Amazon yerli kitapçılardan farkının olmadığını göstermiş oldu (-)
 • Müşteriyi insan yerine koymamak demek olan sürekli hasarlı leş gibi kitap gönderiminde ısrar (-)

Kısacası hasarlı ve çöp kitap gönderdikten sonra bedava bile olsa bir değeri yoktur…

İçerik metni (alıntılanan bölümler hariç) www.mustafasonmez.com tarafından üretilmiştir. Yazının tamamı alıntı yapılamaz, başka sitelerde yayınlanamaz. Alıntı yapmak isterseniz lütfen iletişime geçin. Her hakkı saklıdır. Bilgi tüm insanlığın ortak malıdır.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım