12. Gezegen Kitabı Özeti İncelemesi Uzaylı Tanrılar

Ana SayfaKitap YorumlarıMitoloji Gizem

12. Gezegen Kitabı Özeti İncelemesi Uzaylı Tanrılar

445.000 yıl önce Planet X gezegeni Güneş Sistemine girer ve Anunnakiler zorunlu olarak dünyaya gelirler. Dünyada onlar için nemli bir maden vardır, yaşamları o madene bağlıdır.

Anunnakiler Kimdir? İnsanı Uzaylılar mı Yarattı?
Babil Yartılış Destanı Enuma Eliş İnsanın Yaratılışı
Evren Yaratılış ve Köken Mitleri İnceleme

12. Gezegen Kitabı Özeti İncelemesi Uzaylı Tanrılar. Yazar Zecharia Sitchin 12. Gezegen kitabında dünya tarihini ve insanlığın ilk ortaya çıkışını yeniden yazıyor. Kitabı iki defa okudum. Yer yer açıp bakıyorum. Dünyada bir zamanlar gelişmiş teknolojiye sahip Planet X’ten gelen “Nefilimler”in yaşadığı söylenir. Sümer mitolojisinde ve yazıtlarında ilk insanı Tanrı Enki ve tıp subayları laboratuar ortamında, yani yaratılış odalarında, ürettiğini de biliyoruz. En azından yazıtlar öyle diyor. İnsanın yaratılışı ve ne için yaratıldığı da açıktır: İnsanTanrılara hizmet etmeleri ve onların yüklerini hafifletmeleri için yaratılmıştır.

Eski Sümer Metinlerinde İnsanı Kim neden Yaratmıştır? Ayrıntılar İiçn Buraya Dokunun

12. Gezegen Kitap Özeti ve Konusu

12. Gezegen Kitabı Özeti İncelemesi Uzaylı Tanrılar

12. Gezegen Kitabı

Zecharia Sitchin kitaba Eski Ahitteki bilgilerle giriş yapıyor. Eski ahit dünya dışı varlıklar ve mitolojik anlatımar bakımından çok zengindir. Yazar Sümer tabletleri ve çizimleri; bulunan kalıntılar ve nesnelerle Kutsal Kitap’taki verileri karşılaştırıyor. Daha sonra Nefilimler ve Sümerleri anlatan yazar, gizemli nesneler, eski teknolojileri anlatıyor. Eski uygarlıkların ulaştıkları inanılmaz teknolojiden bahseden yazar yaratılışın eski metinlerde nasıl tarif edildiğine geçiyor.

Bilindiği gibi Planet X, Marduk, Niburu olarak bilinen ve Günes Sistemi’nin 12. gezegeninden bahsedilir. İşte bu gezegenin Güneş Sistemine girdiği döngülerden birinde, sistemdeki diğer gezegenlerle çarpışarak dünya ve ayın oluştuğundan bahseder. Bu konuyla ilgili detaylar için buraya dokunabilirsin.

Dünya, yok olan Tiamat Gezegeninin bir parçasıdır. Ay ise, Tiamat’ın uydularından biridir. Dünyanın oluşumundan sonra insanın yaratılışı vardır. İnsanın yaratılışı ve Marduk gezegeninden gelen bu gelişmiş insan benzeri varlıkların izlerini süren yazar bize yüzlerce delil sunuyor. Bu deliller gerçekten de ikna edici. Çünkü kutsal kitaplardan, yazılı Sümer, Babil, Asur kaynaklarından, kil tabletlerden, resimlerden anlaşıldığı üzere dünyada bir zamanlar garip olaylar olmuş. Bir gizem var bu kesindir.

12. Gezegen Kitabı Özeti İncelemesi Uzaylı Tanrılar

12. Gezegen Zecharia Sitchin

Kitabın Yorumu ve İncelemesi

Sabit bir düşünceye saplanmamak açısından okumak çok önemldir. Kitapta tanrılar gökyüzünden inerler, dünyada medeniyeti kurar ve giderler. Mısır’da yarı tanrılar zamanı ve sonra da Firavunlar zamanı başlar. Zaten yazarın Kozmik Tohum, Gmk Yüzüne Merdiven, Tanrılarla İnsnaların Savaşı adlı kitaplarını da okuyunca etkilenmemek imlansız. Çünkü sunduğu deliller gerçekten de sağlam. Zaten mitolojilerde ve eski metinlerde anlatılanların kutsal kitaplarda da olması çok ilginçtir. Bu kaynaklar kutsal kitaplardan binlerce yıl eskidir. 445.00 yıl önce Nefilimler gezegenimize inerler. Onların yaşam döngüleri uzundur. Bir yılları 3 bin yıldan fazladır. Tanrılar, İsa’nın doğumundan 13.000 yıl önce dünyadan giderler. Kitaptaki anlatım ve sunulan delillerin ikna edici olduğunu söylemiştim zaten. Antik çağ medeniyetlerinin astronomi bilgilerinin kaynağının, Mısır ve İnka, Aztek medneiyetlerinin, Dogonların da kadim bilgileri kullandıkarını kitaptan öğreniyoruz. 

Kitap sayfa sayısı: 460 Okuma süresi: 10 saat, Yayın evi: Ruh ve Madde Yayınları

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik kopyalanamaz. Ne kadar ayıp, görmemiş olayım